WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Zjazdy z Trasy Łazienkowskiej do rozbiórki

Zjazdy z Trasy Łazienkowskiej do rozbiórki

14.02.2014, godz. 21:13
Zjazdy z Trasy Łazienkowskiej do rozbiórki
Wyburzanie zjazdów ma się rozpocząć w sobotę wieczorem foto:

Uwaga kierowcy! Od weekendu nie będzie można zjechać z Trasy Łazienkowskiej na Wisłostradę. Drogowcy w sobotę wieczorem wyburzą kolejne dwie estakady. Z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć do kwietnia przyszłego roku.

- Wchodzimy w kolejny etap inwestycji, który zakłada wyburzenie dwóch zjazdów z Trasy Łazienkowskiej - mówi Anna Piotrowska, dyrektor Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Chodzi o wiadukty prowadzące na Wisłostradę w kierunku Żoliborza i Mokotowa dla jadących mostem z Pragi-Południe. Drogowcy wejdą na estakady w sobotę około godz. 22. Prace rozbiórkowe potrwają około trzech tygodni. Najpierw zerwana zostanie nawierzchnia, a potem robotnicy zabiorą się za wyburzanie. Powinno się to jednak odbyć bez większych utrudnień na jezdni głównej Wisłostrady. W związku z zamknięciem zjazdów kierowcy chcący się dostać na Wisłostradę z mostu powinni zjechać na Wał Miedzeszyński po praskiej stronie i skierować się na most Poniatowskiego. Taką trasą będzie jeździł też autobus linii 141, który jako jedyny korzystał z wyburzanych estakad.

Zobacz: Wyburzą estakady Trasy Łazienkowskiej

Już za dwa tygodnie, na przełomie lutego i marca drogowcy zamkną dwa pozostałe wiadukty na Trasie Łazienkowskiej przeznaczone do remontu. Są to wjazdy z Wisłostrady od strony Mokotowa i Żoliborza na Trasę w kierunku centrum i Ochoty. Tym samym przez około sześć miesięcy wszystkie estakady po stronie Torwaru i jedna po stronie Pragi będą wyłączone z ruchu. Pierwsze wjazdy powinny zostać otwarte w okresie wakacji. Wtedy będziemy mogli wjechać z Wisłostrady na most w kierunku Pragi. Ten obiekt jest najbardziej zaawansowany i widać już zarys przyszłej estakady. Inwestycja warta 31 milionów złotych będzie gotowa w kwietniu 2015 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: