WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Uwaga na gwałtowne burze w Polsce! OSTRZEŻENIE dla całego kraju [GDZIE JEST BURZA]

Uwaga na gwałtowne burze w Polsce! OSTRZEŻENIE dla całego kraju [GDZIE JEST BURZA]

31.07.2016, godz. 15:05
deszcz krople na szybie
foto: SHUTTERSTOCK

Nad Polską właśnie przechodzą gwałtowne burze - wieje bardzo porywisty wiatr i pada deszcz. Mieszkańcy Polski powinny unikać stania pod drzewami, zaś kierowcy mogą liczyć się z utrudnieniami. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych osobach. Wiadomo, że burze kierują się ze wschodu na zachód kraju.

Ostanie wysokie temperatury w całym kraju dawały się we znaki wszystkim mieszkańcom. 31 lipca doszło jednak do załamania pogody - nad Polską pojawiły się burze, którym towarzyszą bardzo intensywane opady deszczu oraz porywisty wiatr. O szczególną ostrożność proszeni są pasażerowie komunikacji miejskiej - należy uważać na przystankach, które są w pobliżu drzew. Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy.

- Burze, burze z gradem oraz intensywne opady deszczu, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na terenie dziesięciu województw. W niedzielę, 31 lipca zjawiska o największym nasileniu (ostrzeżenia 2. stopnia) spodziewane są w województwach południowych: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Pamiętając, że jest to dzień kończący Światowe Dni Młodzieży i pielgrzymi będą się rozjeżdżać do domów, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności - czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.


Gdzie dokładnie uderzają błyskawice zobaczysz w realnym czasie

Mapa z danymi stacji pogodowych i radarem pogodowym

Świetny, czeski radar z przemieszczającymi się frontami burzowymi

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: