WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska WOLNE ZA SWIĘTO W WEEKEND: Odbierz wolne za święto w sobotę

WOLNE ZA SWIĘTO W WEEKEND: Odbierz wolne za święto w sobotę

04.10.2012, godz. 09:45
Kalendarz
foto: Brak agencji

Za święto przypadające w sobotę przysługuje nam dzień wolny. Przesądził o tym Trybunał Konstytucyjny. Niestety, ani w tym, ani w następnym roku nie skorzystamy na wyroku sędziów Trybunału.

Wolne za święto w sobotę było już praktykowane. Jednak w 2011 roku odebrano nam to prawo, a w zamian dostaliśmy wolne w Trzech Króli. Solidarność nie zgodziła się z tym, a jej opinie podzielił właśnie Trybunał Konstytucyjny. Jednak w tym roku żadne święto nie przypada w sobotę. W przyszłym roku też jak na złość nie ma świąt w sobotę. Ale za to za dwa lata na weekend przypadnie 3 maja i 1 listopada. I za te dni pracodawca będzie musiał dać nam wolne.

W roku 2015 też będziemy mieć prawo do odbioru wolnego za 15 sierpnia i 26 grudnia. Dla każdego pracownika dodatkowe wolne to dobra sprawa, chyba że pracuje on na dniówkę lub stawkę godzinową. Wtedy straci. Straty będą liczyć tak-że przedsiębiorcy i budżet państwa.

- Każdy dzień wolny od pracy obniża przychody firm o ok. 5,7 mld zł - wyliczyła Monika Zakrzewska, ekspert PKPP Lewiatan.

Kiedy i za jakie dni zyskamy wolne

2013 r.  W tym roku nie zyskamy żadnego dodatkowego dnia

2014 r. wolne za 3 maja, 11 listopada

2015 r. wolne za 15 sierpnia, 26 grudnia

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: