WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Będzie III wojna światowa?! Rosja zawiesza porozumienie z USA

Będzie III wojna światowa?! Rosja zawiesza porozumienie z USA

05.10.2016, godz. 10:22
Barack Obama Władimir Putin
Barack Obama i Władimir Putin foto: EAST NEWS

Świat po raz kolejny wstrzymuje oddech. Wszystko za sprawą Władmira Putina, który zawiesił porozumienie o utylizacji plutonu ze Stanami Zjednoczonymi. To kolejne napięcie na linii Moskwa-Waszyngton. Czy już wkrótce może dojść do wybuchu III wojny światowej?

Na linii Moskwa-Waszyngton kolejne spięcie. Wszystko za sprawą Władimira Putina, który zdecydował, że umowa z USA dotycząca utylizacji plutona przestanie obowiązywać. Zdaniem komentatorów to kolejna z decyzji rosyjskiego polityka, który cały czas chce wywierać nacisk na Stany Zjednoczone. Przypomnijmy, że umowa obowiązywała od 2010 roku i zakładała, że obie strony przetworzą 34 tony plutonu. Amerykanie już wyrazili zaniepokojenie decyzją rosyjskich władz. Media przypominają, że to kolejny ze zgrzytów na linii Rosja-USA. Od kilku miesięcy trwa spór o to, jak powinna wygladać walka z Państwem Islamskim i interwencja w Syrii. Istotne jest także to, że oba kraje chcą już wkrótce wprowadzić nowe plany nuklearne. Czy decyzja Władimira Putina może doprowadzić do zaostrzenia relacji rosyjsko-amerykańskich? Czy już wkrótce może wybuchnąć III wojna światowa?!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: