WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Clinton przyjęła nominację i zmierzy się z Trumpem!

Clinton przyjęła nominację i zmierzy się z Trumpem!

29.07.2016, godz. 12:45
HILLARY CLINTON ZDOBYŁA NOMINACJĘ.
foto: EAST NEWS

To już pewne- w boju o prezydenturę w USA Donald Trump zmierzy się z Hillary Clinton. Była Sekretarz Stanu USA jest już oficjalną kandydatką Partii Demokratycznej w jesiennych wyborach i jako pierwsza kobieta w historii USA ma szansę zostać prezydentem. Jak powiedziała w hali Wells Fargo: - Akceptuję tę nominację z determinacją i bezgraniczną wiarą w amerykańską obietnicę przyszłości. Wielokrotnie podkreślała również, że jest znacznie bardziej odpowiedzialna niż jej kandydat, "którego łatwo zdenerowować jednym wpisem na Twitterze".

 

Na konwencji w Filadelfii kandydatka demokratów przedstawiła swoją wizję Ameryki, opozycyjną do koncepcji jej rywala z Partii Republikańskiej, Donalda Trumpa. Clinton oznajmiła, że będzie "silnym przywódcą na arenie międzynarodowej, który poradzi sobie z terroryzmem islamskim i stawi czoło innym wrogom Ameryki".

Zaatakowała swojego rywala słowami: - Czy naprawdę uważacie, że Donald Trump ma temperament, by być naczelnym dowódcą? On traci zimną krew przy najmniejszej prowokacji. Wyobraźcie go sobie w gabinecie owalnym mierzącego się z prawdziwym kryzysem. Człowiek, którego można rozdrażnić jednym tweetem, nie jest człowiekiem, któremu możemy ufać w kwestii broni nuklearnej.

Następnie odniosła się do słów Trumpa, że chce odbudować wielką Amerykę. Jak powiedziała Clinton: - Proszę wyjaśnijmy, która część Ameryki powoduje, że robi krawaty Trumpa w Chinach, a nie w Kolorado? Garnitury Trumpa w Meksyku, a nie w Michigan. Meble Trumpa w Turcji, a nie w Ohio? Ramki do obrazów w Indiach, a nie w Wisconsin? Donald Trumpa mówi, że chce sprawić, by Ameryka była znów wielka. Mógłby zacząć od tego, by produkować rzeczy w Ameryce ponownie.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 8 listopada 2016 roku. W ich wyniku wyłoniony zostanie 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych. Pierwsza debata pomiędzy kandydatami już 28 września! Zapowiada się ciekawie:

 

 

Zobacz także: To oni zabili księdza z Normandii! OBAJ terroryści byli znani służbom jako fanatycy! Nikt ich nie powstrzymał

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: