WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Czegoś takiego jeszcze nie było! Zobacz, jaki budynek może powstać w Nowym Jorku [ZDJĘCIE]

Czegoś takiego jeszcze nie było! Zobacz, jaki budynek może powstać w Nowym Jorku [ZDJĘCIE]

27.03.2017, godz. 16:48
The Big Bend, Nowy Jork
foto: EAST NEWS

Architekci, którzy zaprojektowali The Big Bend z pewnością czują powiew nowoczesności. Takiego budynku bowiem nie było jeszcze nigdzie na świecie, a jego konstrukcja jest równie interesująca, co przerażająca! Nowojorski The Big Bend miałby mieć 1200 metrów wysokości.

Nowy Jork słynie z drapaczy chmur i nietypowej architektury. Budynki pną się do nieba i można by stwierdzić, że niedługo nowojorskie życie przeniesie się w chmury. W tę wizję zdecydowanie wpisuje się budynek The Big Bend, który miałby powstać w okolicach Central Parku, przy ulicy West 57th Street.

Wyglądem miałby przypominać odwróconą do góry nogami literę U. Budynek byłby w gigantycznym rozmiarze, bo wynosiłby 1200 (!) metrów wysokości. Twórcą projektu jest studio architektoniczne Oiio. Ich projekt jest odpowiedzią na wciąż kurczącą się przestrzeń Nowego Jorku. Ich zdaniem, wybudowanie takiego budynku pozwoliłoby stworzyć najbardziej prestiżowe miejsce na Manhattanie. To niezwykle luksusowa i najbardziej oblegana przez bogaczy część Nowego Jorku, a właściwie nawet całej Ameryki. Robi wrażenie?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: