WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat EXPRESSEM - wiadomości ze świata w skrócie

EXPRESSEM - wiadomości ze świata w skrócie

18.07.2017, godz. 02:00
Wódka
Wódka foto: SHUTTERSTOCK

EXPRESSEM - wiadomości ze świata w skrócie

Wódka zakazana w weekendy?

To już naprawdę znak końca świata! W Rosji chcą zakazać alkoholu. Jak informują "Izwiestia", tamtejsze ministerstwo ochrony zdrowia rozważa wprowadzenie w kraju zakazu sprzedaży alkoholu w weekendy. Wszystko po to, by promować wśród Rosjan zdrowy tryb życia. Już teraz w niektórych częściach kraju obowiązują czasowe zakazy sprzedaży wódki, ale nigdy nie był to nakaz odgórny i ogólnokrajowy. Czy w tej sytuacji da się uniknąć buntu narodu i nowej rewolucji?!

Trąba w Rzymie

Groza na włoskiej plaży! Dziesięć osób zostało rannych po tym, jak przez plażę w Rzymie przeszła trąba powietrzna. Żywioł porywał leżaki, parasole, parawany i miotał nimi prosto w tłum plażowiczów. Wczoraj na pogotowie zgłaszały się kolejne poszkodowane osoby. Włochy zmagają się też z falą upałów i groźnych pożarów.

Groza w parku rozrywki

Katastrofa w parku rozrywki w Madrycie! W miniony weekend doszło tam do zderzenia dwóch pociągów kolejki górskiej. Rozpędzony wagonik uderzył w drugi, w którym ludzie dopiero szykowali się do rozpoczęcia jazdy. Pociągi jeżdżą z prędkością do 55 km/h, a tory wznoszą się do 17,5 metra ponad ziemię. Ranne zostały 33 osoby, do szpitali odwieziono 27.

ZOBACZ: Odwołała ślub, a zamiast rodziny zaprosiła BEZDOMNYCH na wesele

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: