WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Martwa kobieta urodziła bliźniaki

Martwa kobieta urodziła bliźniaki

12.07.2017, godz. 12:24
Martwa kobieta urodziła bliźnięta
Brazylijka znalazła się po wypadku w stanie śmierci mózgowej. Mimo to lekarze podtrzymywali ją i jej nienarodzone bliźnięta przy życiu. Dzieci przyszły na świat po cesarskim cięciu foto: Instagram

To niewiarygodne! Kobieta z Brazylii urodziła dwoje zdrowych dzieci po 123 dniach od własnego zgonu. Będącą w stanie śmierci mózgowej ciężarną sztucznie podtrzymywali przy życiu lekarze.

Frankielen da Silva Zampoli Padilha (+21 l.) z Campo Largo była w dziewiątym tygodniu ciąży, gdy doznała udaru. Trafiła do szpitala, a tam przekazano rodzinie druzgoczącą wiadomość – nastąpiła śmierć mózgu. Ale lekarze zdecydowali się ratować dzieci. Kobieta została podłączona do aparatury podtrzymującej funkcje organizmu.

ZOBACZ TEŻ: Szok! Martwa kobieta urodziła dziecko

Chłopiec i dziewczynka dzięki temu rośli  w brzuchu martwej matki. Lekarze mieli jednak niewielką nadzieję na ich zdrowe narodziny. Wiosną podjęli decyzję o cesarskim cięciu. Ana Vitoria (4 mies.) i Asaph (4 mies.) byli wcześniakami, ale wygrali walkę o życie i właśnie wrócili ze swoim tatą do domu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: