WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Polak walczy z ISIS z hitem VARIUS MANX na ustach… Zobaczcie nietypowe nagranie z frontu

Polak walczy z ISIS z hitem VARIUS MANX na ustach… Zobaczcie nietypowe nagranie z frontu

05.06.2017, godz. 23:01
isis
foto: PrintScreen YouTube

Ochotnik z Polski przeciwko Państwu Islamskiemu nagrał film z intensywnych walk w syryjskim mieście Tabqa. W międzyczasie śpiewając hit, który chyba każdy zna… Polak należy do Grupy Zadaniowej o nazwie „Gniew Eufratu”, która przy pomocy kurdyjskich, amerykańskich i syryjskich sił  demokratycznych starają się walczyć z ISIS.

Według informacji „Gazety Polskiej Codziennie” z misją niesienia pomocy wyjechało ośmiu polaków. Żaden z nich nie pobiera za to pieniędzy, ale za ich głowy wyznaczono po 850 tysięcy dolarów nagrody.

Na nagraniu widzimy ostrzał, który jest przeprowadzany praktycznie na oślep z powodu tego, że po drugiej stronie schował się snajper i uniemożliwił atak na pozycje przeciwnika. Sprawa rozwiązała się po czterech godzinach kiedy na miejsce dotarł czołg wsparcia.

Zobacz więcej: Terrorysta samobójca obiecywał CHIPSY! Potem zabił 126 osób, w tym 68 dzieci

Nagranie zostało opublikowane przez osobę o pseudonimie „Archer”. W krótkiej przerwie między walkami ewidentnie zatęsknił za rodzimymi stronami i zaczął śpiewać „Orła cień”…
W skład całej grupy wchodzą doświadczeni żołnierze z całego świata, którzy uważają, że walka z Państwem Islamskim to ich moralny obowiązek. Zobaczcie nagranie (opisana scena zaczyna się od 2:20):

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: