WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości Świat Trzęsienie ziemi we Włoszech! Zawalone budynki, wstrzymany ruch [WIDEO I ZDJĘCIA]

Trzęsienie ziemi we Włoszech! Zawalone budynki, wstrzymany ruch [WIDEO I ZDJĘCIA]

30.10.2016, godz. 10:30
Trzęsienie ziemi we Włoszech
Trzęsienie ziemi we Włoszech foto: AP

Kolejne trzęsienie ziemi we Włoszech! Tym razem silny wstrząs sejsmiczny miał miejsce w środkowej części Włoch, ok. 6 km od Nursji. Miał magnitudę 6,5 i głębokość ok. 10 km. W kilku miejscowościach zawaliły się budynki, w Rzymie wstrzymano kursowanie metra.

Wstrząsy odnotowano o godzinie 7.41. Trwały trzy minuty. Epicentrum trzęsienia znajdowało się 68 km na południowy wschód od Perugii. Runęły domy, został uszkodzony między innymi klasztor św. Benedykta w Nursji. Część budynków mieszkalnych była na szczęście już opuszczona po środowym wstrząsie. Inni mieszkańcy natychmiast wybiegli na ulice. Na miejscu pracują odpowiednie służby. Wstrząs był odczuwalny również w Rzymie, zawieszono tam kursowanie metra.

Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych, wielu ludzi straciło jednak dach nad głową. 

To juz drugi w tym tygodniu wstrząs ziemi we Włoszech. Poprzedni, środowy, spowodował duże zniszczenia w rejonie Marche. Byli wówczas ranni. W sumie w środę we Włoszech doszło do 60 wstrząsow.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: