Alfa Romeo roztrzaskana o posesję. Za kierownicą pijany 31-letni Gruzin

2021-11-22 12:49
Pijany kierowca roztrzaskał Alfę Romeo 156
Autor: Policja Pijany kierowca roztrzaskał Alfę Romeo 156

Pijak za kierownicą pojazdu mechanicznego zawsze oznacza śmiertelne niebezpieczeństwo. Nietrzeźwa osoba prowadząca pojazd wprowadza zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Totalną głupotą i brakiem poszanowania dla prawa wykazał się 31-letni obywatel Gruzji, który na terenie gminy Kolsko w woj. lubuskim, roztrzaskał się w Alfie Romeo 156. Prowadził mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zgłoszenie o tym niebezpiecznym zdarzeniu drogowym przyjął dyżurny nowosolskiej komendy. W gminie Kolsko kierujący osobówką marki Alfa Romeo wjechał w ogrodzenie posesji. Samochód został poważnie roztrzaskany, a ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, który prowadził auto, najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zmierzając na miejsce zdarzenia, zauważyli po drodze mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali auto i pieszo rzucili się w pogoń za uciekinierem, którego zdołali szybko schwytać. Na miejscu wypadku świadkowie zdarzenia oświadczyli, że to właśnie złapany przez policjantów mężczyzna kierował rozbitą Alfą. Zatrzymanym okazał się obywatel Gruzji. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości wyszło na jaw, że 31-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Mężczyzna w konsekwencji swoich czynów został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, celem wytrzeźwienia, a samochód odholowano na koszt właściciela. Gruzin teraz odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji i jazdę pod wpływem alkoholu, która w świetle polskiego prawa jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca wprowadza zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jazda pod wpływem alkoholu spowalnia koordynację ruchów, powoduje pogorszenie wzroku oraz zawęża pole widzenia. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów. Kierujący zawsze musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. Na widok dziwnie zachowującego się kierującego warto zawsze reagować i powiadomić o takiej sytuacji policję.

Pijany kierowca roztrzaskał Alfę Romeo 156
Autor: Policja Pijany kierowca roztrzaskał Alfę Romeo 156

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE