BB i floride

2009-10-06 7:00

Pół wieku temu zaprezentowano legendarny model renault floride. Legendarna jest też sesja zdjęciowa, dzięki której pojazd stał się sławny na całym świecie. Obok stylowego kabrioletu przed obiektywem stanęła Brigitte Bardot.

Wraz z prezentacją renault dauphine pojawił się pomysł na projekt spokrewnionej z nim wersji kabrioletu i coupe. W 1957 roku zbudowano pierwszy prototyp, a niedługo potem rozpoczęto próby drogowe. We wrześniu 1959 roku na salonie paryskim odbyła się oficjalna premiera kabrioletu renault floride.

Na lato 1960 roku zaplanowano sesję fotograficzną reklamującą auto. Na modelkę wybrano słynną już wtedy BB, czyli Brigitte Bardot. Przed obiektywem była niezwykle naturalna, swobodna i radosna - wprost stworzona do jazdy modnym kabrioletem. Po publikacji zainteresowanie floride niezwykle wzrosło. Brigitte Bardot znakomicie sprawdziła się w roli, którą dziś określa się mianem ambasadora marki. Produkcję floride zakończono w 1966 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE