Czołowe zderzenie lawety i autokaru

i

Autor: Policja Czołowe zderzenie lawety i autokaru

Zgnieciona jak puszka

Z kabiny zostały strzępy. Laweta czołowo zderzyła się z autokarem

2022-12-19 9:46

Czołowe zderzenie lawety i autokaru to kolejny efekt zimowej aury i braku wystarczającej ostrożności na drodze. Dostawczy Mercedes zderzył się z autokarem, którym podróżowało 29 osób. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wyglądają drastycznie - aż trudno uwierzyć, że nikt nie zginął.

Wypadek autokaru i lawety

W miejscowości Mojsławice, na drodze wojewódzkiej numer 844 doszło do groźnego wypadku drogowego. 28-letni kierujący Mercedesem busem z lawetą na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autokarem. Kierowca Mercedesa z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Hrubieszowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 28-letni kierujący Mercedesem busem z lawetą na prostym odcinku drogi i na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka autokarem. Podróżowało nim 29 osób i aż trudno uwierzyć, że żadnej z nich nie stało się nic poważnego. Szczęście miał również 62-letni kierowca, który podobnie jak pasażerowie, uniknął obrażeń. Mercedes, który przewoził osobowe Mitsubishi został z kolei zgnieciony jak puszka - kierujący lawetą, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Droga przez jakiś czas pozostawała nieprzejezdna, a policjanci pracowali na miejscu zdarzenia. Obecnie wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego wypadku. Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Wzmożony świąteczny ruch sprzyja niebezpiecznym sytuacjom, dlatego w nadchodzących dniach powinniśmy uważać szczególnie.