Czas na chłodne zmiany. Volvo S90, V90 i V90 Cross Country po liftingu

2020-02-21 15:10

Volvo Cars przedstawia odświeżone wersje trzech swoich aut. Modernizacja dotyczy limuzyny Volvo S90, kombi Volvo V90 oraz najbardziej uniwersalnego Volvo V90 Cross Country. W ramach szerszej aktualizacji portfolio, teraz dostępne w tych autach są 48-woltowe hybrydowe jednostki napędowe. Nie zabrakło także szeregu udoskonaleń wizualnych.

Jeśli mowa o zmianach stylistycznych, są one raczej nienarzucającą się kosmetyką, widoczną raczej dla znawców serii 90. Z przodu, jak i z tyłu S90 i V90 zmienił się przedni zderzak, inne są światła przeciwmgielne, nowy jest też wygląd spojlera oraz nieco inny design kloszy tylnych lamp. W modelach V90 i V90 Cross Country najbardziej uderzającą cechą jest zupełnie nowa konstrukcja tylnych świateł, w tym charakterystyczne oświetlenie w pełni zasilane diodami LED i sekwencyjny kierunkowskaz. Gama nowych kolorów nadwozia i opcji kół dodatkowo ulepsza opcje personalizacji.

Testowaliśmy: W tym aucie się po prostu odpoczywa. Volvo S90 T8 AWD Plug-in Hybrid Inscription - OPINIA

Wewnątrz kompleksowo zmodernizowany system audio Bowers & Wilkins wprowadza jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe w samochodzie, dzięki nowym funkcjom, takim jak ulepszony wzmacniacz, automatyczne tłumienie hałasu pojazdu i nowe ustawienie, które naśladuje dźwięk Twojego ulubionego klubu jazzowego.

2020 Volvo V90
Autor: Volvo 2020 Volvo V90

Design wnętrza nie został zmieniony, natomiast nową funkcją w środku jest Advanced Air Cleaner z czujnikiem cząstek PM 2.5. Opracowany po raz pierwszy na rynek chiński, a obecnie wprowadzony na całym świecie, umożliwia kierowcom monitorowanie jakości powietrza wewnątrz pojazdu za pomocą środkowego ekranu. W razie potrzeby Advanced Air Cleaner może oczyścić powietrze w kabinie prawie ze wszystkich drobnych cząstek w ciągu kilku minut. Zarówno nowy system audio Bowers & Wilkins, jak i technologia Advanced Air Cleaner są teraz dostępne we wszystkich modelach serii 90 opartych na architekturze SPA.

Przeczytaj: Hybryda nie musi być nudna! To auto łączy ekologię ze świetnymi osiągami. Volvo V60 T8 Twin Engine AWD AT8

Wszystkie modele z serii 90 są teraz wyposażone w podwójne punkty ładowania USB-C z tyłu, zastępujące gniazda 12 woltów. Funkcja bezprzewodowego ładowania smartfonów, po raz pierwszy wprowadzona w małym SUV-ie XC40, jest teraz dostępna również w większości wariantów z serii 90.

Jeśli chodzi o materiały wewnętrzne, ekskluzywne dopasowane wełniane siedzenia, które po raz pierwszy wprowadzono w XC90 w zeszłym roku, są teraz dostępne również we wszystkich modelach 90, a także istnieje opcja wyposażenia wnętrza bez skóry dla najwyższych poziomów wykończenia.

2020 Volvo S90
Autor: Volvo 2020 Volvo S90

Volvo Cars znacznie rozszerza gamę swoich 48-woltowych hybrydowych układów napędowych, dzięki czemu te opcje silnika są dostępne w każdym modelu Volvo. Po raz pierwszy wprowadzone w XC90 i XC60 w zeszłym roku, tzw. miękkie hybrydy są teraz dostępne również we wszystkich innych samochodach serii 90 i 60, a także w XC40.

Test porównawczy: Które kombi jest bardziej premium? Volvo V60 czy Peugeot 508 SW?

Hybrydy typu Mild-hybrid oferują kierowcom do 15% oszczędności paliwa i redukcji emisji w rzeczywistej jeździe. Układ hamulcowy typu by-wire współdziała z układem odzyskiwania energii, zmniejsza tym samym zużycie paliwa i emisję poprzez odzyskiwanie energii kinetycznej podczas hamowania. W połączeniu z linią samochodową Recharge Plug-in Hybrid i samochodami w pełni elektrycznymi oznacza to, że każdy model Volvo jest teraz zelektryfikowany.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE