Czas na chłodne zmiany. Volvo S90, V90 i V90 Cross Country po liftingu

2020-02-21 15:10 Rafał Mądry

Volvo Cars przedstawia odświeżone wersje trzech swoich aut. Modernizacja dotyczy limuzyny Volvo S90, kombi Volvo V90 oraz najbardziej uniwersalnego Volvo V90 Cross Country. W ramach szerszej aktualizacji portfolio, teraz dostępne w tych autach są 48-woltowe hybrydowe jednostki napędowe. Nie zabrakło także szeregu udoskonaleń wizualnych.

Jeśli mowa o zmianach stylistycznych, są one raczej nienarzucającą się kosmetyką, widoczną raczej dla znawców serii 90. Z przodu, jak i z tyłu S90 i V90 zmienił się przedni zderzak, inne są światła przeciwmgielne, nowy jest też wygląd spojlera oraz nieco inny design kloszy tylnych lamp. W modelach V90 i V90 Cross Country najbardziej uderzającą cechą jest zupełnie nowa konstrukcja tylnych świateł, w tym charakterystyczne oświetlenie w pełni zasilane diodami LED i sekwencyjny kierunkowskaz. Gama nowych kolorów nadwozia i opcji kół dodatkowo ulepsza opcje personalizacji.

Testowaliśmy: W tym aucie się po prostu odpoczywa. Volvo S90 T8 AWD Plug-in Hybrid Inscription - OPINIA

Wewnątrz kompleksowo zmodernizowany system audio Bowers & Wilkins wprowadza jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe w samochodzie, dzięki nowym funkcjom, takim jak ulepszony wzmacniacz, automatyczne tłumienie hałasu pojazdu i nowe ustawienie, które naśladuje dźwięk Twojego ulubionego klubu jazzowego.

2020 Volvo V90
Autor: Volvo 2020 Volvo V90

Design wnętrza nie został zmieniony, natomiast nową funkcją w środku jest Advanced Air Cleaner z czujnikiem cząstek PM 2.5. Opracowany po raz pierwszy na rynek chiński, a obecnie wprowadzony na całym świecie, umożliwia kierowcom monitorowanie jakości powietrza wewnątrz pojazdu za pomocą środkowego ekranu. W razie potrzeby Advanced Air Cleaner może oczyścić powietrze w kabinie prawie ze wszystkich drobnych cząstek w ciągu kilku minut. Zarówno nowy system audio Bowers & Wilkins, jak i technologia Advanced Air Cleaner są teraz dostępne we wszystkich modelach serii 90 opartych na architekturze SPA.

Przeczytaj: Hybryda nie musi być nudna! To auto łączy ekologię ze świetnymi osiągami. Volvo V60 T8 Twin Engine AWD AT8

Wszystkie modele z serii 90 są teraz wyposażone w podwójne punkty ładowania USB-C z tyłu, zastępujące gniazda 12 woltów. Funkcja bezprzewodowego ładowania smartfonów, po raz pierwszy wprowadzona w małym SUV-ie XC40, jest teraz dostępna również w większości wariantów z serii 90.

Jeśli chodzi o materiały wewnętrzne, ekskluzywne dopasowane wełniane siedzenia, które po raz pierwszy wprowadzono w XC90 w zeszłym roku, są teraz dostępne również we wszystkich modelach 90, a także istnieje opcja wyposażenia wnętrza bez skóry dla najwyższych poziomów wykończenia.

2020 Volvo S90
Autor: Volvo 2020 Volvo S90

Volvo Cars znacznie rozszerza gamę swoich 48-woltowych hybrydowych układów napędowych, dzięki czemu te opcje silnika są dostępne w każdym modelu Volvo. Po raz pierwszy wprowadzone w XC90 i XC60 w zeszłym roku, tzw. miękkie hybrydy są teraz dostępne również we wszystkich innych samochodach serii 90 i 60, a także w XC40.

Test porównawczy: Które kombi jest bardziej premium? Volvo V60 czy Peugeot 508 SW?

Hybrydy typu Mild-hybrid oferują kierowcom do 15% oszczędności paliwa i redukcji emisji w rzeczywistej jeździe. Układ hamulcowy typu by-wire współdziała z układem odzyskiwania energii, zmniejsza tym samym zużycie paliwa i emisję poprzez odzyskiwanie energii kinetycznej podczas hamowania. W połączeniu z linią samochodową Recharge Plug-in Hybrid i samochodami w pełni elektrycznymi oznacza to, że każdy model Volvo jest teraz zelektryfikowany.

Najnowsze