Kontrola drogowa

i

Autor: Policja Kontrola drogowa

Nie stracił prawa jazdy

Dostał 8600 zł mandatu. Czym zasłużył sobie kierowca z Dolnego Śląska?

2022-11-23 10:34

Kierowca z Dolnego Śląska nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Trudno się temu dziwić - 32-latek ciężko zapracował na srogą karę. Jechał zbyt szybko i nie chciał zatrzymać się do kontroli. Na sumieniu miał jednak o wiele więcej.

Mandat 8600 zł i 26 punktów karnych

Zaczęło się "niewinnie", bo od przekroczenia prędkości o 30 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci w jednej z miejscowości pod Wrocławiem chcieli zatrzymać jadącego zbyt szybko kierowcę, ale ten bynajmniej nie zamierzał im ułatwiać zadania. Jadący z prędkością 70 km/h (w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 40 km/h) mężczyzna nie zatrzymał się na widok policjantów, a zamiast tego gwałtownie skręcił w boczną drogę i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Taka reakcja na widok mundurowych nie pozostała bez odpowiedzi - policjanci wskoczyli do radiowozu i zaczęli ścigać uciekiniera. Nie odjechał on zbyt daleko, bo już po krótkim, kilkusetmetrowym pościgu udało się go zatrzymać.

Kierowca miał wiele na sumieniu

Zatrzymany 32-latek sam prosił się o mandaty i inne konsekwencje za przekroczenie prędkości i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Na tym jednak się nie skończyło bowiem w czasie kontroli okazało się, że jego Citroen jest niesprawny, a kierowca nie ma nawet uprawnień do kierowania pojazdami.

32-latek otrzymał 4 mandaty karne na łączna kwotę 8600 zł. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej kosztowało go 5000 zł oraz 15 punktów karnych, kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie - 3000 zł, przekroczenie prędkości o 30 km/h - 400 zł oraz 7 punktów karnych, a na deser doszło jeszcze 200 zł (oraz 4 punkty karne) za niesygnalizowanie manewru skrętu. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny Citroena, a oprócz srogiego mandatu kierowcę czeka go sprawa w sądzie - mundurowi sporządzili w tej sprawie wniosek o ukaranie. Kierowca nie stracił prawa jazdy, bo go nie posiadał, ale sąd z pewnością mu jakoś mu to "zrekompensuje".

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE