Auta polityków

Jakie auto ma Grzegorz Schetyna? Czym jeździ poseł Koalicji Obywatelskiej?

2022-08-29 12:33

Grzegorz Schetyna mocno przesadził. Prędkość jego samochodu w terenie zabudowanym wyniosła aż 123 km/h! Wszystko widzieli policjanci, dlatego przekroczenie prędkości poskutkowało natychmiastową utratą prawa jazdy. Jakim autem jechał Grzegorz Schetyna? Jaki samochód parkuje w jego garażu?

Czym jeździ Grzegorz Schetyna?

Czym jeździ Grzegorz Schetyna? Przez najbliższe 3 miesiące, na pewno nie własnym autem i nie na miejscu kierowcy. Wszystko przez potężne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, którego dopuścił się polityk. Poseł KO napisał post na Twitterze, w którym przyznał się do błędu i stwierdził, że "był przekonany, że opuścił obszar zabudowany". Biorąc pod uwagę fakt, że zmierzona prędkość wyniosła 123 km/h, nietrudno zauważyć, że czysto teoretycznie, mandat należałby się nawet na drodze ekspresowej, a co dopiero w obszarze niezabudowanym (max. 90 km/h) czy w zabudowanym (max. 50 km/h). Zostawmy jednak te rozważania i wróćmy do odpowiedzi na pytanie - jaki samochód ma Grzegorz Schetyna? Czym jechał w momencie, gdy stracił prawo jazdy na 3 miesiące?

Samochody Grzegorza Schetyny

Czym jeździł Grzegorz Schetyna przez ostatnie lata? Oświadczenia majątkowe polityka i zdjęcia paparazzi pomagają ustalić zawartość garażu polityka. Jego własnością były m.in. Mercedes Klasy A, szare Volvo S60 czy BMW z 2008 roku. Wiele lat temu jeździł również Volkswagenem Passatem. Polityk jest dość oszczędny w zeznaniach i w oświadczeniach majątkowych nie wskazywał modeli bawarskiej marki. Obecnie w prywatnej "flocie" Schetyny pozostał tylko jeden, leasingowany samochód. BMW z 2017 roku to najprawdopodobniej BMW serii 5, choć bogata gama modelowa producenta sprawia, że może to być również inny model - np. seria 3, X3, X5 czy seria 7. Pewne jest, że to właśnie za kierownicą BMW "zapomniał się" Grzegorz Schetyna - policja potwierdziła, że zatrzymany kierowca (którym okazał się być Grzegorz Schetyna) prowadził samochód marki BMW.

BMW Grzegorza Schetyny

Prywatny samochód Grzegorza Schetyny to maszyna z Bawarii, ale kariera polityka sprawiła, że były przewodniczący PO był wożony bardzo wieloma, różnymi samochodami. Choć rządowe limuzyny nie przysługują mu już od wielu lat, za rządów PO, Schetyna był wożony autami takimi, jak Mercedes Klasy S, Audi A8 czy BMW serii 7.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany