Jechał Teslą. Miał 171 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h! Spieszył się z rodziną do kina - WIDEO

2020-01-14 17:33 Rafał Mądry
171 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h za kierownicą Tesli Model S
Autor: Policja 171 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h za kierownicą Tesli Model S

W pełni elektryczna Tesla Model S to bardzo szybki samochód. Maksymalny moment obrotowy dostępny jest już przy starcie, a przyspieszenie wgniata w fotel. W takim aucie łatwo dać ponieść się emocjom, ale pędzenie aż 171 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h to już gruba przesada.

Policjanci z lubelskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego pirata w Tesli Model S. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP patrolując drogę W-747 namierzyli elektryczne auto znacznie przekraczające dozwoloną szybkość. Zainstalowany w radiowozie wideorejestrator uwiecznił moment, gdzie Tesla na obowiązującym ograniczeniu prędkości do 70 km/h, pędziła aż 171 km/h! Policjanci mając sposobność do bezpiecznego zatrzymania auta wydali kierowcy stosowne polecenie do zatrzymania się.

Zobacz też: Audi A3 Sportback o wartości 130 tys. zł miało podrobione dokumenty i zmierzało do Rosji

Za przekroczenie dozwolonej szybkości o ponad 100 km/h kierujący teraz odpowie przed Sądem. 46-letni mieszkaniec powiatu opolskiego, który poważnie przesadził z gazem, tłumaczył policjantom, że śpieszył się z rodziną do kina. 

Policjanci ruchu drogowego apelują do każdego kierowcy o bezpieczną jazdę. Zawsze należy przestrzegać przepisów, nie przekraczać dozwolonej prędkości, nie wyprzedzać w miejscach niedozwolonych i zwracać uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, a wówczas wszyscy bezpiecznie dotrą do celu.

Najnowsze