Jeden gnał w terenie zabudowanym, drugi był kompletnie pijany. Zostali zatrzymani przez grupę SPEED

2021-08-02 15:43
Kierowca Audi pędził w terenie zabudowanym
Autor: Policja Kierowca Audi pędził w terenie zabudowanym

W ostatni weekend lipca br. lubińscy policjanci z grupy SPEED wyeliminowali z ruchu dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden z nich pędził o wiele za szybko w terenie zabudowanym, zaś drugi wsiadł za kierownicę kompletnie pijany. Obydwaj mężczyźni stracili prawo jazdy i staną przed sądem.

Lubińscy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy kierującemu Audi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h. Mandat karny otrzymała również pasażerka samochodu, która wyrzuciła przez okno pojazdu niedopałek papierosa prosto na radiowóz.

Niedługo później doszło do zatrzymania kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Funkcjonariusze początkowo jechali naprzeciwko mężczyzny, jednak jego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Dlatego mundurowi zawrócili i zatrzymali go do kontroli drogowej.

Od 52–letniego mieszkańca powiatu lubińskiego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Pierwsze badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,3 promila alkoholu, natomiast kolejne badanie dało jeszcze wyższy wynik - ponad 2,5 promila. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ten nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż stracił je właśnie za jazdę „na podwójnym gazie”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE