Kombajn zwalił się na Hondę! Kierowca osobówki sam do tego dopuścił

2020-08-11 13:45 Jan Guss-Gasiński
Kombajn zwalił się na Hondę! Kierowca osóbki sam do tego dopuścił
Autor: Policja Kombajn zwalił się na Hondę! Kierowca osóbki sam do tego dopuścił

Drugi weekend sierpnia był dla policjantów z Ostródy bardzo pracowity. Od 7 do 9 sierpnia na terenie powiatu w województwie warmińsko-mazurskim, doszło do 18 kolizji i jednego, bardzo poważnego wypadku drogowego. Chodzi o kombajn rolniczy, który zwalił się na dach osobowej Hondy. Winny całego zdarzenia był kierowca osobówki.

Upalnego i bardzo pracowitego weekendu przez długi czas nie zapomną funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, którzy w drugi weekend sierpnia zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu i interweniowali w 18 kolizjach. Ponadto w trakcie gorącego weekendu doszło do poważnej kolizji z udziałem samochodu osobowego i kombajnu rolniczego.

Sprawdź: Brawura w deszczu zakończyła żywot Lamborghini. Kierowca tego nie odratował - WIDEO

Kombajn zwalił się na Hondę! Kierowca osóbki sam do tego dopuścił
Autor: Policja Kombajn zwalił się na Hondę! Kierowca osóbki sam do tego dopuścił

Wszystko wina kierowcy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Kitnowo. Z ustaleń funkcjonariuszy kierowca Hondy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego wyjeżdżając zza wzniesienia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał pod nadjeżdżający kombajn.

Stracił uprawnienia

Zdjęcia z miejsca wypadku mrożą krew w żyłach, jednak w wyniku tej kolizji o dziwo nikomu nic się nie stało. Po zbadaniu kierowcy Hondy alkomatem wyszło na jaw, że 24-latek miał w organizmie 0,3 promila. Mimo iż taka wartość kwalifikuje się jako wykroczenie, mężczyzna stracił swoje prawo jazdy.

 

Najnowsze