Kontrola drogowa zmieniła się w pościg

i

Autor: Policja Kontrola drogowa zmieniła się w pościg

SCENY JAK Z FILMU

Kontrola drogowa zmieniła się w pościg. Naćpany pirat nie dawał za wygraną

2022-08-16 13:14

Zielonogórscy funkcjonariusze, którzy w nocy 8 sierpnia patrolowali ulice miasta, wyczuli niebezpieczeństwo z daleka. Do kontroli drogowej wytypowali czarnego Forda, jednak ten na widok niebieskich świateł zaczął uciekać. Naćpany pirat nie dawał za wygraną. Cała interwencja została nagrana!

Kontrola drogowa zmieniła się w pościg

To nie była spokojna noc w Zielonej Górze. Funkcjonariusze, którzy w w poniedziałek (8 sierpnia) pilnowali w mieście porządku, na widok czarnego Forda nabrali podejrzeń. Gdy spróbowali zatrzymać kierującego autem do kontroli, ten na widok niebieskich świateł gwałtownie przyspieszył - tym sposobem zwykła kontrola zamieniła się w pościg. Pirat drogowy nie dawał za wygraną, jednak jego ucieczka nie trwała za długo. Kiedy stracił wiarę w osiągi swojej maszyny, zaczął uciekać pieszo. Cała interwencja została nagrana!

SPRAWDŹ - Pijany Polak utknął pod autem, gdy kradł katalizator. Zatrzymała go niemiecka policja

Policyjny pościg w Zielonej Górze. Naćpany kierowca nie miał szans

Naćpany kierowca nie dawał za wygraną

Dyżurny zielonogórskiej jednostki współpracował z policjantami prowadzącymi pościg, jednak do złapania uciekiniera nie było potrzebne wsparcie. Mężczyzna uciekał ulicami miasta, jednak gdy zauważył, że na prostej nie ma z mundurowymi szans, zjechał w osiedlową uliczkę, gdzie uderzył w zaparkowane auto. Następnie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo, jednak z wyszkolonymi policjantami nie miał szans.

ZOBACZ - Zatrzymali ulicznego "artystę". Jego płótnem były samochody

W trakcie prowadzonych czynności powód ucieczki wyszedł na jaw. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec Zielonej Góry miał cofnięte uprawnienia, a na dodatek był pod silnym wpływem środków odurzających. Za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pomimo cofniętych uprawnień będąc pod wpływem środków odurzających, zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna zapłaci również za szkody, które wyrządził zaparkowanemu na osiedlu Volkswagenowi.

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE