Koronawirus w Szwajcarii. Organizator Salonu Samochodowego Genewa 2020 nie wycofuje się z targów

2020-02-26 20:39 Jan Guss-Gasiński
Supersamochody na targach Genewa 2019
Autor: Rafał Mądry Supersamochody na targach Genewa 2019

Szybko rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa w Europie doprowadziła już do odwołania wielu masowych imprez, jednak wszystko wskazuje na to, że organizator 90. edycji Salonu Samochodowego w Genewie nie zamierza rezygnować z tegorocznej imprezy. Czy to właściwa decyzja?

Po odnotowaniu dużej ilości zachorowań wirusem we Włoszech władze szwajcarskie potwierdziły pierwsze przypadki koronawirusa. Jednym z pierwszych zarażonych osób był 70-letni mężczyzna, który został przebadany w kantonie Ticino, w pobliżu granicy z Włochami. Jak dowiedziały się władze, mężczyzna przed powrotem do kraju przebywał w Mediolanie.

Sprawdź: Genewa 2020. Takie nowości zobaczymy na targach motoryzacyjnych - LISTA AUT

Rosnące napięcie w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią doprowadziło już do odwołania kilku masowych imprez, jednak jak czytamy w oficjalnym komunikacie organizatora 90. edycji Salonu Samochodowego w Genewie, wydarzenie zaplanowane w terminie 5-15 marca (dni prasowe 3-4 marca) odbędzie się mimo sporego ryzyka.

Po zgłoszeniu pierwszego przypadku koronawirusa w Szwajcarii we wtorek, 25 lutego, zarząd Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS) i Palexpo spotkały się, aby ocenić sytuację, biorąc pod uwagę najnowsze informacje od kantonalnych władz ds. zdrowia.

- czytamy w oficjalnym komunikacie

W oparciu o obecną sytuację poinformowano nas, że imprezę można rozpocząć zgodnie z planem. Dziennikarze będą mieli dostęp do sal od godziny 14.00 w poniedziałek 2 marca, natomiast ceremonia wręczenia nagrody Car of the Year odbędzie się w Centrum Kongresowym o godz. 15.00 tego samego dnia. Oficjalny dzień mediów odbędzie się w dniu 3 marca, zaś dzień VIP odbędzie się w dniu 4 marca. Targi będą otwarte dla publiczności w dniach 5–15 marca.

- dodaje organizator

Najnowsze