Kosztuje majątek, ale wcale nie jest najszybsze! Jakie jest nowe Ferrari Kuby Wojewódzkiego?

2021-05-11 9:46 xDrive
Kuba Wojewódzki i jego nowe Ferrari
Autor: Kuba Wojewódzki - Instagram Kuba Wojewódzki i jego nowe Ferrari

Kuba Wojewódzki wyjechał z salonu piekielnie drogim Ferrari 488 Pista Spider. Choć taki samochód kosztuje krocie i uszczupla stan konta o siedmiocyfrową kwotę, wcale nie jest najszybszy! W gamie modelowej włoskiego producenta znajdą się inne, szybsze i jeszcze droższe modele. Jakie osiągi ma nowy nabytek Kuby Wojewódzkiego i które modele są szybsze?

Kosztuje przynajmniej 1,5 miliona złotych, ma piekielnie mocne, umieszczone centralnie V8, a nadwozie umożliwia zdjęcie dachu i jazdę pod gołym niebem. Nowe Ferrari Kuby Wojewódzkiego kosztuje majątek i jest marzeniem niejednego kierowcy. By wejść w posiadanie Ferrari 488 Pista Spider trzeba wydać fortunę, ale wciąż nie jest to najszybsze Ferrari jakie można kupić. Pisze o tym sam Wojewódzki, w swoim instagramowym poście.

SprawdźKuba Wojewódzki kupił Ferrari za 1,5 mln zł! Za tablice musiał dopłacić [ZDJĘCIA]

Wyczynowe 488 Pista Spider ma 3.9-litrowy silnik V8 o mocy 720 KM i w momencie premiery było to najmocniejsze V8 z włoskiej stajni. Od premiery 488 Pista minęło już parę lat ale już w momencie premiery szybsze były m.in. Ferrari F12tdf czy słynne LaFerrari. W obecnej gamie, o wiele mocniejsze są również modele SF90 Stradale i Spider.

Określenie "wolniejszy", jakim można opisać Ferrari 488 Pista Spider należy jednak traktować z przymrużeniem oka. Nowy nabytek celebryty rozpędza się do setki w czasie 2,85 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 340 km/h. Odmiana Spider jest o 91 kg cięższa od wersji z zamkniętym nadwoziem, przez co sprint do 200 km/h jest nieco wolniejszy. Kuba podkreśla jednak, że, przynajmniej na razie, nigdzie mu się nie spieszy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze