Próbował ukraść radio z auta. Policjantom tłumaczył, że je montuje

2019-08-12 12:32 Maciej Lubczyński
Próbował ukraść radio z samochodu w Legnicy
Autor: Policja Próbował ukraść radio z samochodu w Legnicy

22-latek został zatrzymany podczas próby kradzieży radia samochodowego. Kiedy policjanci schwytali go na gorącym uczynku, próbował im wmówić, że montuje radio, bo został o to poproszony przez kolegę.

Kradzież radia samochodowego? Brzmi trochę jak lata 90. Ten 22-letni złodziej próbował jednak kilka dni temu zdemontować sprzęt audio z samochodu, który nie należał do niego. Wpadł na gorącym uczynku, gdy na ulicy Wrocławskiej w Legnicy zjawili się policjanci. 

Sprawdź także: Jeden kierowca jeździł za trzech. Ukraiński przewoźnik z karą od ITD

Gdy złodziej stanął przed groźbą zatrzymania, a następnie odsiadki, zaczął się tłumaczyć. Funkcjonariusze usłyszeli od niego, że tak naprawdę próbuje on zamontować radio w aucie, bo poprosił go o to znajomy. Policjanci nie dali się zwieść, bo dobrze znali przeszłość 22-latka, pełną podobnych kradzieży i włamań. Sytuacja jak z komedii została zwieńczona zjawieniem się na miejscu właściciela pojazdu, który jednoznacznie stwierdził, że nie prosił nikogo o montaż radia w samochodzie.

Jak podaje policja, 22-latek został zatrzymany i resztę nocy spędził w areszcie. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze