Mercedesem wjechał w 17-latka na przejściu dla pieszych! Wszystko się nagrało

2021-06-10 14:29
Mercedesem wjechał w 17-latka na przejściu dla pieszych
Autor: Policja Nieuwaga kierowcy doprowadziła do potrącenia na przejściu dla pieszych

Wypadki na przejściach dla pieszych należą do grupy jednych z najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych. Wszystko przez lekceważenie przepisów oraz brak zachowania rozsądku i szczególnej ostrożności. Szanse człowieka na przeżycie starcia z maszyną zależą przede wszystkim od prędkości, z jaką porusza się pojazd. Sytuacja w Łukowie, gdzie kierowca Mercedesa potrącił przechodzącego przez przejście 17-latka na szczęście zakończyła się niegroźnymi urazami. Policja opublikowała wideo ku przestrodze i przypomina o nowych przepisach, które weszły w życie 1 czerwca.

Do prezentowanej na załączonym wideo sytuacji doszło w czwartek 10 czerwca przed godziną 8:00 w Łukowie a ulicy Wojska Polskiego (woj. lubelskie). 48-letni kierowca Mercedesa potrącił przechodzącego przez jezdnię 17-latka. Z ustaleń przybyłych na miejsce policjantów wynikało, że kierujący SUV-em łukowianin nie zauważył pokrzywdzonego pieszego przechodzącego przez jezdnię po przejściu. Gdy mężczyzna zorientował się, że przed maską ma człowieka już nie zdążył wyhamować. Na szczęście nastolatek choć upadł na jezdnię, nie doznał groźnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu.

Do tego prowadzi nieuwaga. Wjechał w 17-latka na przejściu dla pieszych

Kierujący białym SUV-em został przez policjantów na miejscu ukarany mandatem i punktami karnymi za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci publikując materiał z potrącenia przy okazji apelują do kierowców o rozwagę oraz przestrzeganie nowych przepisów, które weszły w życie 1 czerwca (POZNAJ NOWE PRZEPISY). Należy m.in. pamiętać, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze