Michel Moran "robi setkę" w 4 sekundy! Takim cackiem jeździ sławny kucharz

2022-05-13 13:49

Michel Moran zna się na gotowaniu, jak mało kto, ale i z motoryzacją ma wiele wspólnego. Juror programu "MasterChef" i "MasterChef Junior" najczęściej porusza się po drogach skuterem, jednak gdy wychodzi słońce, nie może się oprzeć przejażdżce sportowym kabrioletem. Czym jeździ sławny restaurator? Ta czerwona rakieta "robi setkę" w 4 sekundy!

Michel Moran, światowej sławy kucharz i restaurator, znany także jako juror programu TVN "MasterChef" i "MasterChef Junior", żyje z gotowania i zabierania fartuchów. Jak widać, nie tylko jedzeniem człowiek żyje. W wolnej chwili Moran lubi łapać wiatr we włosy za kierownicą nietuzinkowego, sportowego kabrioletu ze Stuttgartu. Samochód, którym okazjonalnie wyjeżdża z garażu, by oddać się przyjemności z jazdy, to jego spełnienie marzeń. Ta czerwona rakieta potrafi przyspieszyć do "setki" w blisko 4 sekundy i rozpędzić się do nawet 300 km/h. To cacko jest warte krocie, ma apetyt na paliwo i kusi do szybkiej jazdy. Co to za samochód?

Marzenie z dzieciństwa

Czerwone cacko Michela to spełnienie jego marzeń z dzieciństwa. Porsche 911 Carrera 4 GTS ze składanym dachem generacji 991 to bardzo rzadki widok na polskich drogach. Auto jest napędzane przez benzynową, 6-cylindrową jednostkę typu boxer o pojemności 3,8-litra, która generuje moc 430 KM i 440 Nm.

Automatyczna i bardzo szybka przekładnia PDK przenosi cały moment obrotowy na wszystkie cztery koła. W efekcie przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje jedynie 4,2 sekundy. Z kolei prędkość maksymalna tego wariantu wynosi ponad 300 km/h. Egzemplarz Morana, jak na odmianę GTS przystało, jest pokryty charakterystycznym czerwonym lakierem i stoi na dużych, czarnych felgach. Czarne są także oznaczenia modelu, dokładki zderzaków i progów i miękki dach.

Kabriolet warty krocie

Samochody Porsche dobrze trzymają cenę, dlatego nawet za kilkuletni egzemplarz, w zależności od przebiegu i wyposażenia, trzeba zapłacić od 400 do 600 tys. złotych. Najnowsza generacja kultowego Porsche 911 o oznaczeniu 992, w odmianie Carrera 4 GTS Cabriolet, startuje w polskim cenniku od 825 tys. złotych bez wyposażenia dodatkowego. Za "dopchane" sztuki trzeba zapłacić nawet 1 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE