Na łysych felgach krążył po ulicach rynku! Świadkowie zareagowali

2020-09-24 9:49 Rafał Mądry
Pijany kierowca jechał samochodem na łysych felgach
Autor: Policja Pijany kierowca jechał samochodem na łysych felgach

Trzeba być szalonym albo po prostu głupim, żeby decydować się na jazdę bez opon na felgach. Można być też do tego stopnia odurzonym alkoholem, żeby nie odczuwać braku ogumienia na kołach. Tak było we Wrocławiu, gdzie pijany 33-latek przemieszczał się w ten sposób Peugeotem 206. W organizmie mężczyzny krążyło ponad 1.7 promila alkoholu!

Wrocławscy policjanci otrzymali od zaniepokojonych mieszkańców Starego Miasta zgłoszenie o mężczyźnie, który ulicami wrocławskiego rynku porusza się samochodem nieposiadającym dwóch opon. Mundurowi po dojechaniu we wskazane miejsce zauważyli pojazd z pogiętymi, łysymi felgami i dokonali zatrzymania siedzącego za kierownicą pojazdu 33-latka. Mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość, które szybko wyjaśniło powody takiego zachowania. Alkomat wykazał ponad 1.7 promila alkoholu w jego organizmie.

Przeczytaj również: Drewno mogło go zabić! Do wypadku, jak z filmu grozy, doprowadził operator koparki

Peugeot, który w niewyjaśniony sposób stracił dwie opony, został odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, świadomy swojego lekkomyślnego zachowania złożył wyjaśnienia. 33-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwy kierowca wprowadza zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jazda pod wpływem alkoholu spowalnia koordynację ruchów, powoduje pogorszenie wzroku oraz zawęża pole widzenia. Na widok dziwnie zachowującego się kierującego warto zawsze reagować i powiadomić o takiej sytuacji policję.

Najnowsze