Nastoletni złodzieje ukradli kilkanaście motorowerów. Części sprzedawali na złomie

2021-06-09 14:24
Motorowery skradzione przez nastolatków
Autor: Policja Motorowery rozebrane na części

Kradzione nie tuczy. O sensie tego powiedzenia przekonali się nastolatkowie, którzy ze złodziejskiego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Kradzione motorowery były rozbierane i sprzedawane głównie jako złom. Nienadające się na sprzedaż resztki były porzucane w lesie.

Działania siedleckich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania złodziei kilkunastu motorowerów, które zostały skradzione w maju. Z ustaleń pracujących nad sprawą kryminalnych wynika, że metoda działania sprawców za każdym razem była taka sama. Złodzieje przełamywali zabezpieczenia stacyjek, a następnie uruchamiali silnik i odjeżdżali jednośladem. Analiza i wnikliwa praca mundurowych pozwoliła ustalić potencjalnych sprawców odpowiedzialnych za kradzieże. Śledczy do sprawy zatrzymali trzech młodych mężczyzn, w wieku 16, 18 i 19 lat. Jak ustalili kryminalni, nastolatkowie z procederu kradzieży uczynili sobie stałe źródło dochodu. Kradzione motorowery demontowali na części, a następnie sprzedawali je głównie na złom. Pozostałości rozebranych sprzętów porzucali w lesie.

Zobacz też: Rosyjskie tablice i Białorusin za kierownicą. Limuzyna warta ćwierć miliona złotych okazała się kradziona

Policjanci zabezpieczyli dwa skutery w podsiedleckich lasach, a także spory zbiór zdemontowanych części. Teraz funkcjonariusze muszą sięgnąć do wszystkich zgłoszeń kradzieży jednośladów i wyjaśnić, za które odpowiadają zatrzymani. Pełnoletni sprawcy usłyszeli już po kilka zarzutów. Teraz grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd po uzupełnieniu materiału dowodowego. Najmłodszym z zatrzymanych zajmie się sąd rodzinny.

Motorowery skradzione przez nastolatków
Autor: Policja Motorowery rozebrane na części
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze