Niebezpieczny kierowca Renault schwytany przez obywateli. Pijany 28-latek kierował pomimo zakazu

2020-04-01 20:40 Jan Guss-Gasiński
Niebezpieczny kierowca Renault schwytany przez obywateli. Pijany 28-latek kierował pomimo sądowego zakazu
Autor: Policja Niebezpieczny kierowca Renault schwytany przez obywateli. Pijany 28-latek kierował pomimo sądowego zakazu

Postawą godną naśladowania wykazali się dwaj mieszkańcy gminy Laszki, którzy zatrzymali pod sklepem alkoholowym pijanego kierowcę Renault. Kiedy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że 28-latek miał w organizmie 0,84 promila i kierował pomimo sądowego zakazu. Teraz o jego przyszłości zadecyduje sąd.

Sytuacja miała miejsce w sobotę 29 marca po godz. 14.00, kiedy uwagę dwóch mężczyzn zwrócił kierowca Renault, który przyjechał w okolice sklepu w Miękiszu Starym (woj. podkarpackie). Brawurowa jazda kierującego wskazywała, że może on być pod wpływem alkoholu. Kiedy świadkowie podeszli do mężczyzny, wyczuli od niego alkohol i próbowali uniemożliwić mu dalszą jazdę. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, podczas której kierujący próbował uciec pieszo. Finalnie interweniujący mężczyźni ujęli go i zawiadomili policję.

Sprawdź: Dziewczyna wypadła przez okno driftującego Forda Mustanga. WIDEO pokazuje, że było o włos od tragedii

Po chwili na miejsce przybyli funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie, którzy podjęli wobec pijanego mężczyzny czynności. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie 28-letniego mieszkańca gminy Laszki było 0,84 promila alkoholu. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.