Ukochana marka Polaków ma NOWE LOGO. Co za zmiana!

Dacia Duster LPG
Autor: Maciej Lubczyński Dacia Duster LPG

Jedna z ulubionych marek Polaków przechodzi rebranding, a jej logo ulegnie zmianie. Nie ma mowy o drobnym wygładzeniu, czy popularnym "spłaszczeniu" znaku towarowego. To prawdziwa rewolucja! Już wkrótce, Dacia będzie sprzedawać samochody z zupełnie nowym emblematem.

Obecne logo Dacii odchodzi do lamusa. Choć Polacy dobrze je znają, nie każdy pamięta, że pojawiło się ono na autach rumuńskiej marki nieco ponad 10 lat temu, wraz z premierą Dacii Duster. Niezmieniony od 2010 roku znak kończy staż, a zastępuje je coś zupełnie innego. To prawdziwa rewolucja!

SprawdźIle pali Dacia Duster TCe 100 z fabryczną instalacją LPG? Kryzys przejeździsz za grosze

Nowe logo nie ma w sobie nic "miękkiego" i jest dwuwymiarowe. Zgodnie z obecnymi trendami nie ma żadnej głębi i nie jest przestrzenne. Prostota i ostre linie mają zwiastować rewolucję w budżetowej marce należącej do Renault. Tak prezentuje się nowe logo Dacii:

Nowe logo Dacia
Autor: Dacia Nowe logo Dacia

Zaskoczeni? Z pewnością nie każdy spodziewał się tak daleko idącej zmiany. W dotychczasowych emblematach można było dojrzeć elementy wspólne - obecność "tarczy" i zachowawczy design. Tym razem mamy do czynienia z rewolucyjną zmianą, której autorem jest nie kto inny jak Alejandro Mesonero. Nazwisko tego dżentelmena może Wam się wydawać obce, ale gdy dowiecie się, że to projektant odpowiedzialny m.in. za logo marki CUPRA, fakt ten rzuca na nowe logo Dacii więcej światła. Nie sposób ulec wrażeniu, że hiszpański designer lubuje się w ostrych liniach.

Czy nowe logo przyniesie więcej zmian? Czas pokaże. Auta z nowym znaczkiem mamy zobaczyć jeszcze w 2021 roku. Rumuńska marka szykuje nowości, które mają namieszać na rynku.

Najnowsze