Nowe Nissany są całkiem zjadliwe. Oto ryżowe krakersy w kształcie modeli japońskiej marki

2022-05-09 18:08
Krakersy Nissana
Autor: NISSAN Krakersy Nissana

Światy motoryzacji i sztuki kulinarnej idą ze sobą w parze. Kiełbaski Volkswagena, wino Bugatti, a od jakiegoś czasu ryżowe krakersy Nissana. Te ostatnie robią furorę wśród miłośników japońskiej marki i przybierają kształty dwudziestu trzech modeli.

Fanatycy marki Nissan? Nad Wisłą może nie ma ich zbyt wielu, ale każdy miłośnik motoryzacji wie, że z fabryk japońskiej marki wyjechało wiele kultowych modeli. Dla ich uczczenia, firma zdecydowała się podjąć współpracę z... producentem przekąsek. Ryżowe krakersy kaki-no-tane przybrały kształty 23 modeli Nissana i są dostępne w japońskich sklepach. Dzięki temu, teraz nawet pikantnym przysmakiem o bogatej, 99-letniej historii można wyrazić sympatię do swojej ulubionej marki. 

Jak już chrupać, to nie byle co. Wśród samochodowych krakersów znalazły się kultowe Datsuny, Nissan Fairlady Z, rasowe Nissany GT-R, ale i "zwykłe" wozy takie jak Nissan Murano czy Juke. Wśród krakersów znajdą się również te przypominające Nissana Cube czy nawet Micrę (która na rodzimym rynku nosi nazwę "March").

Ciasteczka w kształcie modeli Nissana
Autor: Nissan Ciasteczka w kształcie modeli Nissana

Wymyślenie sposobu wypiekania ciasta ryżowego okazało się być dla zespołu odpowiedzialnego za ich powstanie nie lada wyzwaniem. Jego członkowie zdawali sobie sprawę, że wyrastające ciasto może zaburzyć pierwotne kształty samochodów. Musieli więc uwzględnić takie zmiany w swoich projektach. Efekt? Stworzenie elementu linii produkcyjnej (matrycy), którym wycina się specjalne kształty ciasteczek kaki-no-tane. 

Jedzenie i samochody idą w parze

Nie tylko Nissan firmuje przekąski swoją marką. Przez wiele lat Volkswagen sprzedawał więcej... kiełbasek niż samochód. Słynny currywurst miał numer katalogowy (199 398 500) i figurował na liście oryginalnych produktów Volkswagena.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE