Nowe terenówki na służbie w Poznaniu. Te pojazdy bez trudu pojadą na przełaj - ZDJĘCIA

2020-01-15 19:35 Rafał Mądry

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu otrzymali dwa nowe pojazdy terenowe. Od razu zostali przeszkoleni i poznali możliwości wykorzystywania nowych samochodów w trudnym terenie. Dla funkcjonariuszy nowy sprzęt to istotne wsparcie techniczne w codziennej służbie.

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu dostali dwa nowe samochody terenowe. Auta te są ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie funkcjonariuszy, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie.

Pierwszy to pick-up Isuzu D-MAX z przyczepą i łodzią motorową. Samochód ma silnik o pojemności 1.9 litra o mocy 163 KM, który został połączony z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Zestaw ten został zakupiony za pieniądze przekazane przez Urząd Miasta Poznania oraz z budżetu Policji.

Pisaliśmy: Alkomaty, radiowozy, odblaski. Nowy sprzęt za ponad pół miliona złotych dla stargardzkich policjantów

Drugim nowym samochodem poznańskich wodniaków jest Toyota Land Cruiser z silnikiem o pojemności 2.8 litra o mocy 177 KM, połączonym również z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Zakup ten został w całości sfinansowany z Programu Modernizacji Policji. 

W dniu przekazania "terenówek" dla policjantów z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zorganizowano szkolenie z użytkowania pojazdów terenowych. Instruktorzy przekazali mundurowym najważniejsze informacje oraz praktyczne wskazówki dotyczące możliwości wykorzystywania nowych samochodów w trudnym terenie oraz obsługi wyciągarki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze