Oto AUTA NA LATA. Te samochody nie zawiodą przez setki tysięcy kilometrów!

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Executive
Autor: Paweł Kaczor Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D Executive

Klienci, którzy dziś kupują auta w salonie z reguły nie zaprzątają sobie głowy tym, co będzie za 5 czy 10 lat. Niezawodność jest ważna, ale byle do końca gwarancji! Później można wymienić wóz na nowy. Kierowcy, którzy szukają aut na rynku wtórnym muszą jednak uważać znacznie bardziej. Rankingi niezawodności pozwalają odpowiedzieć na pytanie, jakie marki i modele sprawdzają się najlepiej.

Rankingi niezawodności od lat są dla kupujących podpowiedzią, na jakie samochody warto się zdecydować. Zestawienia najmniej psujących się modeli z reguły stawiają w korzystnym świetle marki japońskie, choć niektóre niemieckie auta również błyszczą pod tym kątem.

Sprawdź5 cech, które polubisz i 5 irytujących wad. Honda Civic 1.0 VTEC Turbo Executive Sport Line - TEST, OPINIA

Nieco inne podejście do tego typu rankingu zaprezentowała amerykańska strona internetowa iSeeCars.com. Wyszukiwarka aut używanych i strona z ogłoszeniami przeanalizowała blisko 11,8 mln ogłoszeń sprzedaży zamieszczonych w 2020 roku by odpowiedzieć na pytanie jakie auta mają największe przebiegi. Interesujące wyniki tego badania przytacza Autokult.pl

Honda Jazz Crosstar 1.5 i-MMD Hybrid
Autor: Paweł Kaczor Honda Jazz Crosstar

Samochodów z dużym przebiegiem nie ma w ogłoszeniach zbyt dużo

Amerykanie sprawdzili, jaki odsetek wystawionych na sprzedaż aut może się pochwalić przebiegiem co najmniej 320 tysięcy kilometrów. Dla poszczególnych modeli, takim "nalotem" wyróżniał się średnio 1% wystawionych na sprzedaż egzemplarzy. W przypadku aut, które zajęły najwyższe miejsca w rankingu, ten procent był znacznie wyższy. Ranking objął więc auta oferowane na amerykańskim rynku, a podium prezentuje się następująco:

  1. Toyota Land Cruiser — 16,3 proc.
  2. Toyota Sequoia — 11,2 proc.
  3. Chevrolet Suburban — 5,1 proc.

Takie wyniki mówią o tym, że powyższe modele ciężko pracują, a po drugie, mają szansę przejechać duże odległości bezawaryjnie. Tuż za podium, na 4. miejscu uplasował się Ford Expedition, a kolejne lokaty zajęły auta takie jak Toyota 4Runner , Toyota Avalon , Chevrolet Tahoe , Toyota Highlander Hybrid , Toyota Tundra , i zamykający dziesiątkę GMC Yukon XL. W dalszej części mamy również modele Hondy. W rankingu marek, które wytrzymują najdłużej i są oferowane do sprzedaży rządzi Toyota. Za nią uplasowała się Honda, a trzecie miejsce zajął Chevrolet.

Zaskoczeni? To kolejny ranking, który wskazuje na marki japońskie, jako najbardziej niezawodne. Liczba reprezentacja modeli Toyoty sprawiła, że zarówno poszczególne modele, jak i marka zajęły najwyższe miejsca. Wygląda na to, że obiegowa opinia potwierdza się na całym świecie.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze