Oto nowe Audi A8 L Security! Pancerna limuzyna dostała silnik V8 z Audi S8

2020-05-14 16:48

Audi A8 L Security to specjalna wersja flagowej limuzyny czterech pierścieni. Wzmocnione i opancerzone auto, którego masa własna przekracza 3,5 tony, spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa i ochrony balistycznej. Choć Audi nie wypuściło oficjalnego komunikatu na temat tego pojazdu, informacja o nim wraz ze zdjęciami wypłynęła w Rosji.

Audi A8 L Security spełnia wyśrubowane normy bezpieczeństwa klasy VR 9. Strzały z karabinu AK-47 kalibru 7.62 mm (zwanego popularnie Kałasznikowem) nie są zagrożeniem. Auto wytrzyma również ostrzał z ręcznych wyrzutników granatów oraz eksplozje ładunków wybuchowych. Wszystko m.in. dzięki zastosowaniu włókien aramidowych, specjalnych stopów aluminium i pancernej stali. Z informacji, do jakich dotarł portal Motor1 wynika, że ze względu na opancerzenie i specjalne systemy bezpieczeństwa pojazd waży 3875 kg.

Przeczytaj też: Nowe Audi S8 z V8: luksus i sportowe osiągami

W wyposażeniu nie brakuje zaawansowanego systemu gaśniczego, specjalnego systemu awaryjnie zasilającego pojazd, pirotechniki pozwalającej wysadzić drzwi w skrajnych sytuacjach, aby wydostać z wnętrza ludzi czy specjalnych opon umożliwiających po przebiciu sprawne poruszanie się do prędkości 50 km/h. System wentylacji kabiny jest przygotowany atak chemiczny i zatrzymuje dopływ zanieczyszczeń do wnętrza. Jest interkom do komunikacji m.in. z ochroniarzami na zewnątrz, selektywne odblokowywanie drzwi czy oświetlenie uprzywilejowania. Nie zapomniano również o wysokim komforcie przewożonych VIP-ów - fotele mają masaż, wentylację i podgrzewanie, są elektrycznie regulowane i otrzymały nawet wysuwane podnóżki.

Opancerzone Audi A8 L Security jest napędzane podwójnie-doładowaną jednostką benzynową 4.0 V8, znaną z Audi S8. Silnik zapewnia moc 571 KM i 800 Nm momentu obrotowego. Tak ciężki pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy. Ze względu na znaczną masę prędkość maksymalna została ograniczona o 210 km/h.

WIDEO - takie jest Audi A8 D5

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE