Pojechał autem do sklepu. Zrobił to pijany i z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów

2021-06-10 13:57
Do sklepu pojechał pijany i z zakazem prowadzenia pojazdów
Autor: Policja Pijany kierowca Opla Astry

Pijani kierowcy to zmora polskich dróg. Wysokie kary finansowe oraz widmo pozbawienia wolności nie działa skutecznie na wyobraźnię kierowców. Głupota, którą popełnił pewien 37-latek z Lubelszczyzny, może go teraz kosztować nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna posiadając aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz z niemal promilem alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę i pojechał do sklepu.

W środę 9 czerwca około godziny 16:20 policjanci radzyńskiej drogówki pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem, zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Przegaliny Małe kierującego samochodem marki Opel Astra. Jak się okazało osobówką kierował 37-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, który wracał ze sklepu. Jak czytamy w komunikacie prasowym lubelskiej policji, w trakcie wykonywanych czynności mundurowi wyczuli woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący ma w organizmie niemal promil alkoholu. Dodatkowe po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do grudnia 2022 roku.

Przeczytaj również: Nastoletni złodzieje ukradli kilkanaście motorowerów. Części sprzedawali na złomie

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowie przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE