Policjanci UTOPILI nieoznakowane BMW! Radiowóz raczej nie wróci do służby

2020-06-22 9:58
Utopiony radiowóz BMW serii 3 w Zgierzu
Autor: Sfotografuj policjanta / Facebook Utopiony radiowóz BMW serii 3 w Zgierzu

Gwałtowne burze i nawałnice przechodzące w ostatnich dniach przez Polskę powodują wiele strat. Podtopienia, połamane drzewa, awarie sieci energetycznej, zerwane dachy budynków, uszkodzone samochody. Przez powstające rozlewiska na jezdniach źle skończyć może się pozornie niegroźna jazda autem. Przekonali się o tym policjanci, którzy w Zgierzu utopili nieoznakowany radiowóz BMW.

Upalne dni często kończą się gwałtowną burzą, a ulewne deszcze potrafią powodować dotkliwe straty z powodu podtopień. Na zniszczenie przez wodę narażone są między innymi samochody. O tym, że nie warto przejeżdżać samochodem osobowym przez powstałe na drodze rozlewisko, przekonali się policjanci patrolujący ulice Zgierza. Kiedy podczas intensywnej ulewy zalanych zostało kilka ulic, mundurowi przemieszczając się nieoznakowanym radiowozem BMW 330i xDrive utknęli w kałuży. Zalany po klamki pojazd doznał poważnej awarii i ostatecznie z miejsca musiał zostać zabrany na lawecie. Zatopione BMW serii 3 należy do Wydziału Ruchu Drogowego KPW w Łodzi. Auto po takiej szkodzie raczej nie wróci już do służby.

Dowiedz się: Wodne pułapki na drodze. Jak przejeżdżać samochodem przez głębokie kałuże

Przypominamy, że kierując pojazdem podczas ulewy trzeba bardzo uważać na głębokie kałuże. Wjeżdżając w stojącą wodę ze zbyt dużą prędkością, kierowca może doświadczyć zjawiska akwaplanacji – poślizgu wodnego i utracić kontrolę nad pojazdem. W niektórych przypadkach możliwe jest także zalanie układu zapłonowego lub innych elementów elektrycznych w aucie. Wrażliwe są także hamulce, a zawieszenie może ucierpieć na przeszkodach zlokalizowanych pod wodą. Kiedy silnik zaciągnie wodę przez układ dolotowy powietrza, natychmiast dochodzi do unieruchomienia pojazdu. Kiedy woda wedrze się do komór spalania, sprawa zwykle kończy się kapitalnym remontem silnika, a nawet przymusem wymiany jednostki napędowej. Więcej o tym, czy zalane auto to już koniec, pisaliśmy tutaj - KLIKNIJ i SPRAWDŹ

BMW 330i xDrive to auto napędzane turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 litra. Moc maksymalna wynosi 252 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na cztery koła. Dzięki takim parametrom przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 5,8 s. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h. 140 takich BMW trafiło do służby w 2018 roku, a ich zakup pochodził ze środków Komendy Głównej Policji w ramach programu modernizacji policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE