Pościg za niebezpiecznym 20-latkiem! Uciekał policji i łamał przepisy pod wpływem amfetaminy

2021-06-18 17:43
Pościg za 20-latkiem. Kierował pod wpływem amfetaminy i nie miał uprawnień
Autor: Policja Pościg za 20-latkiem. Kierował pod wpływem amfetaminy i nie miał uprawnień

Pościg za niebezpiecznym kierowcą Audi miał miejsce 17 czerwca w Bytowie (woj. pomorskie). Mężczyzna ignorując polecenia mundurowych uciekał ulicami miasta, łamiąc przy tym wszystkie przepisy ruchu drogowego. W końcu 20-latek zrozumiał, że jest na przegranej pozycji. Podczas kontroli okazało się, że pomimo braku uprawnień, kierował pod wpływem amfetaminy.

W czwartek 17 czerwca przed godz. 15.00 w Bytowie na ul. Przemysłowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli czarne Audi A4, za kierownicą którego siedział znany im 20-latek, nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi natychmiast przystąpili do zatrzymania pojazdu, jednak kierujący zignorował ich polecenia i przyśpieszając, zaczął uciekać ulicami miasta.

Sprawdź: Kradzione Porsche przejechało pół Europy. Odnalazło się na wyjeździe z Polski

W pewnym momencie 20-latek nie miał możliwości kontynuowania ucieczki i musiał zatrzymać swój pojazd. Policjanci natychmiast odebrali mężczyźnie kluczki od pojazdu. Następnie zatrzymanego mężczyznę i przewieźli go na komendę. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec Bytowa ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem amfetaminy.

Zobacz: Ciężarówka zmiażdżyła auta stojące w korku. Paskudny wypadek został nagrany - WIDEO

Jakby tego było mało, pojazd był niedopuszczony do ruchu oraz zarejestrowany poza granicami Polski, a pomimo tego mężczyzna umieścił na nim dwie różne polskie tablice rejestracyjne. Jak ustalili mundurowi, pojazd również nie miał obowiązkowej aktualnej polisy ubezpieczenia OC. Pojazd został usunięty na policyjny parking. Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przesłuchany i za swoje czyny odpowie przed sądem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE