Budowa dróg w Polsce w lipcu 2022

i

Autor: GDDKiA Budowa dróg w Polsce w lipcu 2022

Nowe drogi w Polsce

Powstanie droga S10. Autostrada Bursztynowa lepiej połączona z Warszawą

2022-08-05 12:19

Nowy odcinek ekspresowej trasy S10 połączy dwie ważne drogi. Autostrada Bursztynowa i Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej zyskają połączenie, które przyspieszy podróże po Polsce i będzie ułatwieniem dla kierowców, szczególnie w okresie wakacji. Jaki przebieg będzie miała droga S10 i ile będą kosztować prace?

Powstanie nowy odcinek drogi S10. Połączy Autostradę Bursztynową z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej

Konsorcjum firm TPF-Databout rozpocznie niebawem prace nad dokumentacją przygotowawczą dla nowego odcinka ekspresowej dziesiątki. Droga S10 połączy Autostradę Bursztynową (A1) od Włocławka do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej wraz z fragmentem S50. Znamy przebieg planowanej trasy, a także przewidywany koszt prac projektowych. O szczegółach inwestycji informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowa podpisana - kiedy budowa nowego odcinka S10?

Podpisy dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA i dyrektora generalnego zarządu TPF pojawiły się na umowie na wykonanie dokumentacji, a przy podpisaniu umowy obecni byli również wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz posłowie z województw kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Kiedy inwestycja zacznie nabierać konkretnych kształtów i budowa drogi ruszy? Na to musimy jeszcze poczekać. Na wywiązanie się z zapisów umowy, wybrane w przetargu konsorcjum ma 44 miesiące, a na wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) - 29 miesięcy. Nim droga S10 łącząca A1 z OAW powstanie, czeka nas przynajmniej kilka lat prac formalnych i budowlanych. 

Planowany przebieg drogi S10 Włocławek - OAW

i

Autor: GDDKiA Planowany przebieg drogi S10 Włocławek - OAW

Nowy odcinek drogi S10 - ile będzie miał długości?

Zapowiadana i planowana droga S10 od Włocławka do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej to jedno z wielu przedsięwzięć, które będzie realizowane w najbliższych latach w województwie kujawsko-pomorskim. Można powiedzieć, że S10, która zostanie również połączona z Płockiem, to flagowy projekt GDDKiA, który ma usprawnić komunikację w regionie i upłynnić ruch, również w wakacje. W zależności od ostatecznie wybranego wariantu powstanie 100 km nowego, ekspresowego połączenia drogowego pomiędzy dwoma województwami i około 20 km S50. Konsorcjum TPF - Databout złożyło najkorzystniejsze oferty w obu częściach przetargu na łączną kwotę 22,3 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE