Przewrócił się na skuterze. Nie był w stanie nawet dmuchnąć w alkomat

2019-07-31 13:45
Przewrócił się na skuterze. Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat
Autor: Policja Przewrócił się na skuterze. Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat

Co za dużo, to nie zdrowo. Zwłasza, kiedy chodzi o alkohol. Takich co po napojach wyskokowych wsiadają „za kółko” nie brakuje, lecz bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, kiedy kierowca nie jest w stanie nawet dmuchnąć w alkomat. Tak się stało w Młynarach, gdzie 67-latek stracił panowanie nad motorowerem, zjechał na pobocze i przewrócił się na chodnik.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 29 lipca br. ok. godz. 8.00 rano na ul. Grundwaldzkiej w Młynarach. To właśnie tam kierujący motorowerem nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, przeskoczył przez duży krawężnik i razem z maszyną przewrócił na chodnik. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, pierwszą czynnością było sprawdzenie, czy sprawca — tudzież poszkodowany — jest trzeźwy.

Sprawdź: Piracki rajd motocyklisty. Szereg wykroczeń i prędkość ponad 140 km/h w obszarze zabudowanym - WIDEO

Niestety badanie alkomatem nie doszło do skutku, ponieważ 67-latek był tak pijany, że nie był w stanie dmuchnąć w urządzenie pomiarowe. Na swoje wytłumaczenie powiedział mundurowym, że „wypił jedynie ćwiartkę i kilka piw". To potwierdzi dopiero laboratoryjna analiza krwi, która została wykonana w Elbląskim szpitalu. Na skutek upadku żaden pieszy nie doznał obrażeń poza samym mężczyzną.

Zobacz: Uderzył w sarnę, a następnie w drzewo. Tragiczny wypadek motocyklisty

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym i jazdę pod wpływem alkoholu 67-letni rekordzista może spędzić za kratkami nawet do 2 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE