Przez 50 lat przejechała 2155 km, dziś jej CENA powala! Corvette C3 na sprzedaż

Samochody bez wątpienia mogą być dobrą lokatą kapitału. Trzeba tylko wiedzieć, w co inwestować lub mieć bardzo dużo wolnego czasu. Na przykład tak z 50 lat. Właśnie tyle minęło od produkcji Corvette C3, która została wystawiona na sprzedaż za niezłą sumkę. Jej cena wynika z symbolicznego przebiegu i nieskazitelnego stanu.

Opis Corvette LT-1 z 1971 roku, która została wystawiona na sprzedaż w mieście Jonesboro w stanie Arkansas, brzmi niezwykle zachęcająco. Wiele wskazuje na to, że samochód, który przez 50 lat przejechał 2155 km to prawdziwa kapsuła czasu, która pozwala przenieść się do wczesnych lat 70. Corvette została wystawiona na eBay i, jak można się domyślać, jej cena nie należy do najniższych.

SprawdźMyślał, że umie prowadzić, ROZTRZASKAŁ klasyczne Ferrari. Świadkowie wszystko nagrali! - WIDEO

50-letni Chevrolet jest droższy niż nowa Corvette C8 z salonu. Choć obecnie trwa licytacja, na aukcji jest również dostępna cena "kup teraz", która wynosi 80 000 dolarów - równowartość nieco ponad 300 000 zł. Za tę kwotę otrzymujemy auto, które regularnie było uruchamiane i serwisowane, choć roczna średnia przebiegu wynosi w jego przypadku zaledwie 43 kilometry. Amerykańskie coupe jest napędzane 335-konnym V8 o pojemności 5.7 litra zestawionym z 4-biegową, manualną skrzynią biegów, a wewnątrz czekają na nas udogodnienia takie jak elektryczne szyby i fabryczne radio.

Na zdjęciach ilustrujących ogłoszenie, Corvette wygląda na zadbany egzemplarz. Nie sposób nie zauważyć jednak, że czas odcisnął piętno na skórzanej tapicerce foteli. Czy za cenę 80 000 dolarów znajdzie się chętny na taki wóz? Czas pokaże. Ci, którzy szukają okazji mogą licytować i liczyć na zakup za nieco niższą kwotę.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze