Przyspieszył na złość innemu kierowcy

i

Autor: Reddit/n0th1ng_r3al Przyspieszył na złość innemu kierowcy

Karma go ukarła

Przyspieszył na złość innemu kierowcy, dostał brutalną nauczkę

2022-08-10 14:20

Przyspieszył na złość innemu kierowcy. Agresja i szeroko pojęte chamstwo to drogach chleb powszedni. Dobrze wiedzą o tym Polacy, ale brak kultury to również domena amerykańskich kierowców. Potwierdził to kierujący małym mieszczuchem, który zrobił wszystko, by auto z naczepą nie wjechało przed niego. Dostał brutalną nauczkę.

Przyspieszył na złość innemu kierowcy

Wielu kierowców zamiast ułatwiać życie sobie i innym, wolą wszystko komplikować. Na pewno każdy, kto za kółkiem spędził więcej czasu, znalazł się podobnej sytuacji, co kierowca z nagrania. Mowa o sytuacji, w której kierujący autem z naczepą próbował przedostać się na inny pas, a wtem kierujący miejskim crossoverem postanowił gwałtownie dodać gazu, by mu to utrudnić. Na takich piratów nie ma rady, ale karma nie śpi. Za swoje zachowanie agresor z małego auta został szybko i boleśnie ukarany. Całą sytuację uchwyciła kamera innego samochodu.

SPRAWDŹ - Zginąłby pod kołami, gdyby nie refleks kierowcy. Wszystko się nagrało

Dostał brutalną nauczkę

Choć pick-up z dużą przyczepą jasno komunikował swoje zamiary kierunkowskazem, z jakiegoś powodu jadące za nim auto gwałtownie dodało gazu, by uniemożliwić mu bezpieczne wykonanie manewru. Niestety, agresor najwidoczniej spodziewał się, że drugi kierowca zrezygnuje, ale mocno się przeliczył. W efekcie doszło do kolizji z naczepą, a po kontakcie kół obu pojazdów, mniejszy crossover wystrzelił w powietrze. Samochód po chwili przewrócił się na bok i zostawiając za sobą same iskry przejechał tak kilkadziesiąt metrów.

ZOBACZ - Miał 4 promile, kierowcy zatrzymali go na obwodnicy Warszawy

Z samego nagrania nie dowiadujemy się, co działo się dalej. Miejmy nadzieję, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń, a pirat drogowy dostał nauczkę na całe życie. W Polsce za podobne zachowanie policjant mógłby ukarać kierowcę mandatem za stworzenie zagrożenia w ruchu i wysoką grzywną za umyślne spowodowanie kolizji. W skrajnych przypadkach mundurowi są także zobowiązani do zatrzymania takiemu kierowcy prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE