Sala koncertowa na kołach. Audio Bowers & Wilkins to must-have w Volvo

2019-07-20 4:38

Systemy audio sygnowane znaczkiem znanych producentów zagościły na dobre w autach klasy premium i nie tylko. Ten znaczek czasem jest tylko chwytem marketingowym, ale gdy do gry wkracza Bowers & Wilkins, możecie się spodziewać oszałamiającego dźwięku. Tak właśnie jest w nowych Volvo, a my sprawdzaliśmy nagłośnienie tej marki w nowym V60 Cross Country.

Ma 15 głośników i 1100-watowy, chłodzony wzmacniacz. Opiera się na podzespołach Bowers & Wilkins, a nie tylko jest sygnowany znanym emblematem. To wszystko sprawia, że oferuje potężny i czysty dźwięk, który zamienia każdą podróż w koncert. Oczywiście wybranego przez nas zespołu.

Przeczytaj także pełny TEST Volvo V60 D4 Cross Country Pro

Volvo V60 Cross Country, które opisujemy w teście podlinkowanym powyżej, jest ciekawą propozycją dla osób, które nie chcą SUV-a. Wszechstronny wóz nie jest pozbawiony wad, ale nadrabia niedogodności stylistyką, wykończeniem, czy właśnie systemem audio. Zestaw jest tak dobry, że postanowiliśmy poświęcić mu krótki, osobny tekst. Głębokie, mocne brzmienie, które zapewnia 15 głośników można dostosować do własnych upodobań prostymi suwakami tonów wysokich i niskich, ale dla osób, które chcą pobawić się bardziej zaawansowanymi ustawieniami przewidziano również korektor graficzny.

Volvo V60 D4 AWD Cross Country Pro
Autor: Maciej Lubczyński Volvo V60 D4 AWD Cross Country Pro

System audio oferuje również różne ustawienia akustyki i dźwięku przestrzennego. Możemy ustawić np. akustykę sali koncertowej Szwedzkiej Orkiestry Symfonicznej w Göteborgu. W tym ustawieniu słyszalny jest delikatny pogłos, uwydatniający średnie tony i instrumenty perkusyjne.

Polecamy: To najbardziej sportowe Volvo? TEST Volvo S60 T5 R-Design

Inną opcją dźwięku przestrzennego jest możliwość ustawienia skąd dochodzić ma dźwięk. Możemy zdecydować, czy ma on rozbrzmiewać bardziej z przodu, czy scena ma nas otaczać. Wybieramy wartość w stopniach - od 30 do 270 stopni. Drugim suwakiem w tym trybie jest intensywność przestrzennego ustawienia, wyrażona w procentach. Moim ulubionym ustawieniem była scena 180 stopni i intensywność w połowie. Taka kombinacja zapewniała naturalne brzmienie, wzbogacone delikatnym „otoczeniem” słuchacza dobiegającymi z głośników dźwiękami.

Volvo V60 D4 AWD Cross Country Pro
Autor: Maciej Lubczyński Volvo V60 D4 AWD Cross Country Pro

Bowers & Wilkins w Volvo zapewnia świetne doznania słuchowe, ale i dobrze wygląda. Miłe dla oka i typowe dla quasi-audiofilskiej marki membrany głośników są plecione z żółtego włókna aramidowego. Nie są tylko podświetlane, tak jak np. w BMW serii 7.

Ile kosztuje ten zestaw? W konfiguratorze Volvo, widnieje kwota 14 660 zł złotych, ale możecie wierzyć - to jeden z bezdyskusyjnych atutów tego auta, do których warto dopłacić.

Więcej o Volvo V60 Cross Country w pełnym teście - KLIKNIJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE