Służyły w barwach GOPR, teraz możesz je kupić. Land Rovery na sprzedaż

2022-01-11 12:49

Grupa Podhalańska GOPR szykuje się do zakupów. Nim szeregi górskiego pogotowia świeżo nabyte auta, stare terenówki szukają nowych właścicieli. Dwa kultowe Land Rovery Defendery zostały wystawione na sprzedaż, a do licytacji może przystąpić każdy zainteresowany/

Można je obejrzeć, przejechać się, a następnie kupić. Dwa Land Rovery Defendery, po latach służby w barwach GOPR szukają nowych właścicieli. Sprzedaż aut odbędzie się w formie licytacji, a ich zwycięzcy zabiorą do nowego domu bezkompromisowe terenówki, które służyły ratownikom między innymi w poszukiwaniach osób zaginionych. Ile kosztują i czym wyróżniają się Land Rovery, sprzedawane przez górskie pogotowie? 

Brytyjskie Defendery nie rozpieszczają komfortem, ale przez lata dały się poznać jako wyjątkowo dzielne auta do pracy w ciężkim terenie. Pierwszy ze sprzedawanych Land Roverów pochodzi z roku 1994, a drugi z 2003. Ten starszy jest jednak znacznie droższy z uwagi na mniejszy przebieg i droższą zabudowę. Auto z 1994 roku służyło jako mobilne centrum do poszukiwań osób zaginionych, a jego cena wywoławcza to 80 000 zł. Drugi Land Rover, wyprodukowany w 2003, ma pod maską silnik diesla, a jego przebieg to 120 000 km. Cena wywoławcza tego egzemplarza to 55 000 zł.

Licytacja Land Roverów GOPR - gdzie obejrzeć auta?

Auta można sprawdzić osobiście i obejrzeć je w szczegółach w wybranych stacjach GOPR. Pierwszy, starszy model czeka w stacji centralnej Grupy Podhalańskiej GOPR przy al. Tysiąclecia 1, w Rabce Zdrój. Nowszy Land Rover stacjonuje w Krościenku nad Dunajcem, przy siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE