Taki będzie nowy Volkswagen Multivan. Zobacz go na pierwszych oficjalnych grafikach

2021-05-06 13:56 Rafał Mądry
Volkswagen T7
Autor: Volkswagen Volkswagen Multivan T7

Już w czerwcu rozpocznie się nowy rozdział w historii Volkswagena Multivana. Volkswagen Samochody Dostawcze szykuje premierę kolejnego wcielenia swojego hitu i podgrzewając atmosferę przed oficjalnym debiutem, prezentuje szkice projektowe. Dzięki tym grafikom możemy już sobie wyobrazić jak będzie wyglądać nowy Multivan.

Volkswagen Samochody Dostawcze stworzył nowego Multivana praktycznie od podstaw. Stylistyka i wygląd jednego z najbardziej znanych pojazdów dostępnych na rynku zostały gruntownie zmienione. Mimo to, w kształtowaniu designu nowej generacji Multivana kluczową rolę odgrywają geny słynnych poprzedników. „Robiąc duży krok naprzód, jeszcze bardziej wzmocniliśmy niepowtarzalny charakter tego kultowego pojazdu, pozostając jednocześnie wierni typowej linii Bulli. Świadomie przywołujemy na przykład poziomą linię, która biegnie wokół nadwozia T3” - powiedział szef stylistów VWSD Albert Kirzinger. 

Zobacz również: Ten busik ma 23 okna i jest symbolem Volkswagena. Kultowa Samba ma już 70 lat

Design nawiązuje m.in. do pierwszej generacji Multivana, która zadebiutowała ponad 35 lat temu. W nowym modelu zastosowano też element stylistyczny z modelu T4, a więc z drugiej generacji: maskę silnika wyciągniętą mocno do przodu pod przednią szybą. Główny projektant, Albert Kirzinger, wyjaśnia tutaj: „Genotyp zróżnicowanej historii serii T żyje nadal w tym modelu – w zupełnie nowym Multivanie, który na pierwszy rzut oka jest mimo wszystko typowym Bulli, z jego wyrazistym, ujmującym wyglądem i przejrzystą, ponadczasową stylistyką.”

Przeczytaj: Symbol „cudu gospodarczego”. Pokochali go przedsiębiorcy, hipisi w nim mieszkali

Piąta już generacja Multivana, oferująca pasażerom nawet siedem miejsc siedzących, bazuje po raz pierwszy na modułowej platformie MQB dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie. W związku z tym zwiększony został rozstaw osi, ale zachowano wszelkie proporcje. Nowy Multivan jest szerszy, zwiększył się również rozstaw kół. Równocześnie zespół Alberta Kirzingera nadał nowemu Multivanowi nieco niższy profil. Równowaga tych proporcji nadaje całości mocny wygląd. Projektanci osiągnęli też duży postęp w zakresie aerodynamiki. Cel: niższe zużycie paliwa i większy zasięg.

Volkswagen Multivan
Autor: Volkswagen Volkswagen Multivan
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze