Tesla Model 3 niczym łódź podwodna. Wygląda to zjawiskowo, ale nie lepiej tego nie róbcie

i

Autor: Twitter/Tesla__Mania Tesla Model 3 niczym łódź podwodna. Wygląda to zjawiskowo, ale nie lepiej tego nie róbcie

Tesla Model 3 niczym łódź podwodna! Wygląda to zjawiskowo, ale mogło skończyć się tragicznie - WIDEO

2020-08-10 5:21

Przejazd samochodem przez głęboką wodę rzadko kiedy kończy się dobrze, chyba że jest to samochód terenowy z dużym prześwitem i snorkelem. Mimo wszystko kierowcy na całym świecie często testują swoje szczęście w wodach powodziowych, czasami z tragicznymi konsekwencjami. Najcześciej kończy się na zalanych silnikach, jednak jak widać na tym nagraniu, elektryczna Tesla Model 3 w kontakcie z wodą radzi sobie nadzwyczaj dobrze.

Zjawiskowe nagranie Tesli Model 3 przywędrowało do nas z Szanghaju (Chiny), kiedy podczas ogromnej ulewy pewien śmiałek postanowił przeprawić się przez zalane tereny nie zważając na konsekwencje. Jak widać na filmie, woda sięgała ponad klamki, co w przypadku auta z silnikiem spalinowym skończyłoby się kompletnim remontem silnika. Jakimś cudem elektryk dał sobie radę bez większego trudu, choć nie wiadomo, co działo się dalej. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że zalanie przewodów w takim samochodzie zwiastowałoby wizytę na złomowisku. 

Sprawdź: Tesla Model 3 potrafi zdumiewające rzeczy! Sprawdziliśmy ją od A do Z - TEST, OPINIA, WIDEO

Zobacz: Tesla Model S zmasakrowała radiowóz! Pijany kierowca elektryka zrzucił winę na autopilota

Nie jest to pierwsze i najprawdopodobniej ostatnie nagranie, na którym Tesla zmienia się w prawdziwą łódź. Sam założyciel amerykańskiej marki, Elon Musk, niejednokrotnie podkreślał na Tweeterze, że jego samochody świetnie się dogadują z wodą. I choć pewnie jest w tym trochę prawdy, mimo wszystko zalecamy unikać jazdy po ogromnych kałużach i drogowych jeziorach. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być w porządku, nie oznacza to, że z czasem zgromadzona w podwoziu woda nie przysporzy większych kłopotów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE