Toyota Yaris podbija Europę! To najbardziej rozchwytywany mieszczuch na rynku

2021-02-27 10:27

Toyota Yaris rozpoczęła 2021 rok jako najpopularniejszy samochód w Europie! W styczniu zostało zarejestrowanych ponad 18 000 egzemplarzy tego uroczego mieszczucha. Bardzo dobry wynik Yarisa przyczynił się również do silnego trzeciego miejsca Toyoty w rankingu marek. Co stoi za sukcesem japońskiego malucha?

Nowy rok rozpoczął się bardzo pozytywnym akcentem dla Toyoty w Europie. W styczniu 2021 r. nowy Yaris zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepiej sprzedających się samochodów w27 krajach Unii Europejskiej, z wynikiem 18 094 samochodów. Liczba ta jest o 3 proc. wyższa w porównaniu do stycznia ubiegłego roku, co stanowi bardzo dobry wynik przy 26 proc. spadku całego rynku - w styczniu 2021 r. zarejestrowano w UE dokładnie 839 525 nowych samochodów.

Sprawdź: Od razu po zakupie ZYSKUJE na wartości. Toyota GR Yaris to dobra inwestycja

Sukces Yarisa przyczynił się do silnej pozycji Toyoty, która sprzedała w pierwszym miesiącu roku 54 336 samochodów i zajęła 3. miejsce na europejskim rynku. W Polsce Toyota jest najchętniej wybieraną marką samochodową, a Yaris zajął w styczniu 2. miejsce zaraz po Corolli, po zarejestrowaniu 1543 samochodów. 

Toyota Yaris - cztery generacje auta segmentu B
Autor: Paweł Kaczor Tak zmieniła się Toyota Yaris

Najlepszy w segmencie?

Nowy Yaris zadebiutował w Europie w ubiegłym roku, wprowadzając do segmentu B pełny napęd hybrydowy czwartej generacji oraz najbardziej rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwaczynnego Toyoty. Czwarta generacja Yarisa została zaprojektowana na modułowej platformie GA-B z serii TNGA, która wyróżnia się pod względem sztywności, dopracowanego zawieszenia i nisko położonego środka ciężkości, zapewniając stabilność w zakrętach i znacznie bardziej sportowe odczucia podczas jazdy.

Nowością jest także centralna poduszka powietrzna między fotelem kierowcy i pasażera. Auto zostało zaprojektowane przez studio ED2 Toyoty pod Niceą, a produkowane jest w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Napęd hybrydowy oraz silnik 1.5 do nowego Yarisa jest produkowany w technologii TNGA w fabryce TMMP.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE