Tragiczny początek wakacji w Lubuskiem. Seria wypadków, jeden po drugim

2020-06-30 10:52 Maciej Lubczyński

Seria zdarzeń drogowych, jedno za drugim. Początek wakacji na drogach w powiecie świebodzińskim nie należy do udanych. Na drodze S3 doszło najpierw do dachowania, a w trakcie usuwania skutków wypadku, uderzyły w siebie kolejne dwa pojazdy. Dzień później miały miejsce kolejne dwa wypadki, z czego jeden skończył się tragicznie dla 11-letniej dziewczynki.

Wzmożony, wakacyjny ruch oznacza zwiększone ryzyko wypadków. Początek wakacji na drogach w powiecie świebodzińskim nie należał do udanych. W weekend 27-28 czerwca doszło do serii zdarzeń drogowych, w wyniku których zginęła jedna osoba, a kilka zostało rannych. Poważne wypadki miały miejsce jeden za drugim.

SprawdźNowe przepisy dla kierowców. Jeśli tego nie zrobisz, dostaniesz 1000 zł kary!

Zaczęło się w sobotę, do dachowania auta z przyczepką, na drodze S3. Po chwili, gdy służby wykonywały czynności, w tym samym miejscu zderzyły się dwa kolejne pojazdy. Na szczęście zarówno uczestnikom pierwszego jak i drugiego zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Tragiczny początek wakacji w Lubuskiem. Seria wypadków, jeden za drugim
Autor: Policja Tragiczny początek wakacji w Lubuskiem. Seria wypadków, jeden za drugim

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę na drodze pomiędzy miejscowościami Toporów i Czyste. W jednej chwili doszło tam do dwóch wypadków drogowych. Z ustaleń policjantów wynika, że pierwszy pojazd wypadł z jezdni na łuku drogi, a jadące w bliskiej odległości za nim auto wypadło z drogi w przeciwległą stronę, uderzając w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 11-letnia dziewczynka, a dwoje innych osób zostało zabranych do szpitala.

Pisaliśmy: Pijany i bez odblasków potrącony przez BMW. Wina pieszego jest bezsporna

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i wyobraźnię podczas wakacyjnych podróży. Pamiętajmy o regularnym odpoczynku, nie spieszmy się i pilnujmy, by dzieci o wzroście poniżej 150 cm przewożone były w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.