"Trzeźwy poranek" w Kielcach. Policjanci zbadali ponad tysiąc kierowców. Nie wszyscy zdali test

2021-07-23 10:15
Trzeźwy poranek w Kielcach
Autor: Policja "Trzeźwy poranek" w Kielcach

W czwartek 22 lipca funkcjonariusze z KMP w Kielcach, na terenie całego miasta i powiatu, prowadzili wzmożone działania pt. "Trzeźwy poranek". W wyniku wzmożonych kontroli mundurowym udało się przebadać grubo ponad tysiąc kierowców. Niestety, nie wszyscy tego dnia zdali test.

Działania funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, wspomaganych przez policjantów z komisariatów, zostały przeprowadzone 22 lipca w godzinach porannych - od 4 do 8 rano. W tym czasie mundurowi w kilku punktach na terenie miasta i powiatu prowadzili intensywne badania stanu trzeźwości.

W ramach akcji "Trzeźwy poranek" świętokrzyscy stróże prawa skontrolowali 1258 kierowców. Wśród nich były cztery osoby, które popełniły drogowe przestępstwo oraz trzech kierowców, u których alkomat wskazał poniżej 0,5 promila. Tego dnia rekordzistą okazał się 37-letni kierowca Peugeota, którego policjanci zatrzymali krótko po godzinie 6.00 na terenie gminy Morawica. W jego przypadku alkomat wskazał 1,5 promila.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE