Ukradli z TIR-ów ponad PÓŁ MILIONA! Grupa przestępcza z Otwocka wpadła z kradzionym towarem - ZDJĘCIA

Sieradzcy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z innych jednostek rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych. Sprawcy wpadli w policyjną zasadzkę, kiedy w środku nocy jechali ze skradzionym towarem. Zatrzymano w sumie pięciu mieszkańców Otwocka w wieku od 30 do 43 lat. Szacuje się, że ukradli łącznie ponad pół miliona.

Pod koniec stycznia br. policjanci z sieradzka otrzymali zgłoszenie o włamaniu do ciężarowego MAN-a zaparkowanego na parkingu przy drodze ekspresowej S8. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy wykorzystując sen kierowcy przecięli plandekę części ładunkowej, skąd skradli kilkaset kartonów ze sprzętem elektronicznym. Łączną wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na ponad pół miliona złotych. Do połowy marca na tym samym parkingu doszło do kolejnych zdarzeń, w których sposób działania sprawców był podobny.

Sprawdź: Stanął w złym miejscu, w złym czasie. Auto PRZYGWOŹDZIŁO go do ściany! - WIDEO

Grupa przestępcza z Otwocka wpadła w ręce Policji
Autor: Policja Grupa przestępcza z Otwocka wpadła w ręce Policji

Włamań było więcej

Rozwiązaniem tej sprawy zajęli się sieradzcy kryminalni. Policjanci prowadzili intensywne czynności, sprawdzając każdy trop i zabezpieczając wszystkie pojawiające się dowody. Działania te były koordynowane przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy analizując zebrany w sprawie materiał ujawnili, że do podobnych włamań doszło również na terenie podległym innym komendom garnizonu łódzkiego.

Zobacz: Bez wszystkich ŚRUB i uprawnień do kierowania. Ta przejażdżka kosztowała go KROCIE!

Do rozpracowania szajki włamywaczy włączeni zostali policjanci z komend powiatowych w Brzezinach, Łasku, Łowiczu, Skierniewicach, Zduńskiej Woli i Zgierzu. Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariusze wpadli na trop grupy przestępczej dokonującej włamań do tirów na parkingach przy autostradach w województwie łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Weryfikując zebrane informacje i analizując sposób działania sprawców, policjanci wytypowani kilku mieszkańców Otwocka, którzy mogli mieć związek z przestępczym procederem.

Grupa przestępcza z Otwocka wpadła w ręce Policji
Autor: Policja Grupa przestępcza z Otwocka wpadła w ręce Policji

Żmudna praca zakończyła się sukcesem

Sprawcy wpadli w policyjną zasadzkę w nocy 31 marca na terenie Warszawy. To właśnie wtedy mundurowi z Łodzi zatrzymali samochód osobowy, którym podróżowali czterej mężczyźni w wieku od 30 do 43 lat oraz busa, którym kierował 30-letni mężczyzna. Wszyscy to typowani przez policjantów mieszkańcy Otwocka.

Przeczytaj także: Co za DRUCIARZ! Wyrwaną oś zabezpieczył pasami transportowymi. Nieprawidłowości była CAŁA MASA

W busie znajdowały się skradzione wcześniej meble ogrodowe o wartości kilkunastu tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone przez policjantów. W samochodach, którymi poruszali się sprawcy, funkcjonariusze zabezpieczyli także noże z zapasowymi ostrzami, nożyce do cięcia metalu, wiertarkę, telefony komórkowe, rękawiczki oraz komplet tablic rejestracyjnych.

Sprawa jest rozwojowa

Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamań do samochodów ciężarowych na parkingach w powiecie sieradzkim i zgierskim. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych 3-miesięczny areszt. Mężczyźni w przeszłości byli notowani przez Policję. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że podejrzani odpowiedzą również za inne włamania na terenie kilku województw.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze