Był pijany i jechał zakopać martwą kurę do lasu. Uderzył w TIR-a

i

Autor: fot. LS / ESKA INFO Był pijany i jechał zakopać martwą kurę do lasu. Uderzył w TIR-a

Wałbrzych. Potrącił 3 osoby, a jedną z nich jeszcze pobił

2019-07-26 9:53

Do przerażającego zdarzenia doszło w czwartek 18 lipca w Wałbrzychu, gdzie pijany kierowca samochodu dostawczego zjechał z jedni na chodnik i potrącił trójkę pieszych. Następnie mężczyzna wysiadł, pobił jedną z potrąconych kobiet i uciekł. Sprawca zdarzenia spędzi za kratkami co najmniej trzy lata.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Młynarskiej w Wałbrzychu, gdzie trójka pieszych (kobiety w wieku 22 i 18 lat oraz 23-letni mężczyzna) została potrącona przez samochód dostawczy. Kiedy pojazd się zatrzymał, wysiadł z niego pijany kierowca, który podszedł do jednej z poszkodowanych kobiet i zaczął ją okładać pięściami po twarzy. Chwilę później na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, lecz sprawcy już nie było. Z zeznań poszkodowanych wynikało, że sprawcą zdarzenia był partner zaatakowanej 22-latki.

Sprawdź: Skandaliczny transport zwierząt zatrzymany przez ITD. Niektóre cielaki zdechły w drodze

Po zaledwie kilku minutach mundurowi schwytali mężczyznę przy ul. Niepodległości. W trakcie przeprowadzania czynności okazało się, że w chwili popełnienia czynu 27-letni sprawca miał w organizmie ponad 1,25 promila alkoholu. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który następnie odpowie za narażenie pieszych na utratę życia lub zdrowia oraz jazdę pod wpływem alkoholu. W takich okolicznościach pijany napastnik spędzi za kratkami co najmniej 3 lata.