Wodowanie łódki zakończone katastrofą

i

Autor: Reddit u/AristonD Wodowanie łódki zakończone katastrofą

Wodował łódkę, zapomniał o NAJWAŻNIEJSZYM. Okropne zakończenie [WIDEO]

2020-12-21 10:04

To wodowanie przerodziło się w istną katastrofę! Na nagraniu widać, jak łódka z impetem trafia do wody będąc jeszcze na naczepie, a SUV na wstecznym biegu i bez kierowcy uderza w nią, również wjeżdżając do wody. Jak do tego doszło? Co tu się właściwie stało?

To wodowanie poszło bardzo źle. Ale jak właściwie do tego doszło? Dlaczego łódka zjechała na naczepie do wody, a holujący ją SUV chwilę później do niej dołączył, powodując niemałe szkody? Przebieg sytuacji zdradza, że w grę wchodzi ludzki błąd i nieuwaga.

SprawdźKoniec popisów młodego w BMW. Moc go przerosła [WIDEO]

Wodowanie takiej łódki polega na tym, by zanurzyć naczepę w wodzie i tam oswobodzić jednostkę pływającą. Następnie wyjeżdża się pojazdem z pustą naczepą i voila! Łódka zwodowana. Tu ewidentnie coś poszło nie po myśli kierowcy, bo rozpędzona naczepa samotnie zwodowała się w kanale, wjeżdżając w niego z dużą szybkością. To sugeruje, że naczepa odpięła się bez kontroli kierowcy. 

Zapomniał o najważniejszym

Najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń, która jest opisana również w komentarzach pod oryginalnym filmem, wygląda mniej więcej tak: kierowca zauważył, że naczepa zjeżdża do wody. Przestraszony, wyskoczył z samochodu, myśląc, że zostawił skrzynię biegów w trybie P. Zamiast "Park", w pośpiechu wbił jednak przełożenie "R" i dlatego SUV podążył za łódką, zjeżdżając do wody, a po drodze nabierając prędkości.

Samochód uderzył w łódkę ze sporą siłą. Zamiast relaksu na wodzie będą naprawy i telefony do ubezpieczyciela. Tak się kończy nieuwaga!